Dejte si detox od alkoholu

O nepříznivých účincích alkoholu na vaše zdraví, je psáno všude víc než dost. Je tedy jasné, že vám je známo, co jeho zvýšená konzumace obnáší a dělá s vaším zdravím. I přesto nemáte odhodlání mu někdy odolat? Zkuste si pro změnu od něho na čas odpočinout a uvidíte, jestli se nebudete cítit lépe.
sáčkový čaj

Letní období je k němu nejvíce náchylné

Lidi v horkých dnech jen málokdy odolají myšlence, nezchladit se prostřednictvím studeného piva nebo míchaného nápoje. Jeho nadměrná konzumace však může způsobit přesně opačný záměr, než který jste měli prvotně, když jste si ho dopřáli.
Jedno, popřípadě dvě piva jsou občas povolené, ovšem pokud cítíte, že máte žízeň, uhaste ji vodou, která je na ni přímo určená.
veganský nápoj

Dejte si detoxikační období – alespoň do Vánoc

Po skončení léta nastává období, které je z pohledu počasí poměrně citlivější na různé nemoci a také potřeby pití. Místo alkoholu však dejte přednost teplým čajům, které mají čistící účinky na váš organismus.
Patří k nim například:
–       Moringa
–       Zelený čaj nebo Matcha
–       Mátový čaj
–       Heřmánek
Není na škodu, dopřát tělu po dlouhém létě trochu antioxidantů a očistit ho od všech škodlivin, které jste mu často dopřávali.

Co místo něho pít?

Jestli jste si rádi po příchodu domů otevřeli pivo, dali sklenku vína nebo dopřáli i nějaký tvrdší alkohol v případě, že toho bylo na vás hodně, změňte postup a vyzkoušejte tělu dopřát něco, co mu přinese energii a vám životní sílu.
Co vše si můžete dopřát?
–       Smoothie nápoje,které jsou plné vitamínů a antioxidantů.
–       Obyčejnou vodu, kterou můžete doplnit citrónem, grapefruitem nebo zázvorem.
–       Domácí limonádu,dle vašich chutí a účinků, které vám přinesou.
Nemluvě o tom, že alkohol ve vašem těle hromadí nadbytečné kalorie, které mít samozřejmě nechcete. Díky jeho delšímu (nebo celkovému) vynechání, se vám vaše hmotnost zásadně sníží a budete vypadat a cítit se – daleko lépe.
Taktéž není na škodu, probouzet se konečně s čistou hlavou bez případné kocoviny, odpočatí a plní energie, kterou vám prospěšné nápoje přinesou v rámci vašeho zdraví.

JAK EFEKTIVNĚ RELAXOVAT

Psychické nemoci a poruchy osobnosti se vyskytují stále častěji a častěji. Otázka je, zdali se jim dá nějak předcházet. Relaxace je základní prevencí. Je potřeba aby člověk sám sobě dovolil relaxovat a dopřát si nějaký čas sám pro sebe. Ale v životě při neustálém stresu je občas obtížné nějaký ten čas pro sebe najít. Budete se divit, ale stačí Vám opravdu pár minut. Budete se hned cítit mnohem lépe. Uvidíte, že se Vám to zalíbí.

 včerní relaxace
Jak se dá relaxovat?

Správných technik relaxace je hned několik. Někomu pomáhá horká vana, jiný se potřebuje jít protáhnout na vzduch a další si sedne ke knížce a ztrácí se v jejich stranách. Ale ať už děláte cokoliv, je pár věcí, které tyto činnosti zefektivní.

 
Ticho je základem

Není jednoduché najít tiché místo nebo si ticho zařídit. Je to ale nezbytné. Doma vypněte všechno to, co vydává zvuk. Pokud jdete ven, najděte si nějaké klidné prostředí jako je les nebo louky. Pokud k relaxaci potřebujete nějaké podněty, najděte si nějakou relaxační hudbu. Většinou se jedná o hudbu beze slov nebo jednoduché klavírní skladby.

 relaxace v koupelně
Vypněte telefon a internet

Internet nás všechny dokáže zaměstnat, ale pro uklidnění to není vhodné. Telefon odložte do skříně a vypněte ho. Nebo minimálně dejte na tichý režim. Na tu chvíli bez Vás určitě vydrží. Budete se tak moci lépe soustředit na sebe. Závislost na telefonu je velkým problémem, ale patnáct minut bez něj Vám nic neudělá.

 
Vůně dokáží stimulovat naše smysly

Pokud si užíváte relaxaci například ve vaně, nezapomeňte na voňavé koupelové soli nebo pěny. Správná vůně může v našem mozku navodit pocit uvolnění. To samé platí i u svíček, deodorantů nebo parfémů. Používejte tedy co nejvíce vůní.

 
Nepřemýšlejte

Starostí máme všichni až nad hlavu, ale občas se vyplatí na ně přestat myslet. Představujte si raději krásné věci a přehrávejte hezké vzpomínky. Vyčistit si hlavu je důležité.

 

Vždycky si najdete nějaký čas na odpočinek. Žijete přeci jen jednou!

Aromaterapie, která pomáhá a léčí

Využijte prokázané účinky aromaterapie, kterou můžete aplikovat na různé zdravotní obtíže. Éterických olejů existuje dlouhá řada. A jaké je jejich použití? Můžete je inhalovat, pak je ideálním řešením vonná lampa. Dále si je můžete nakapat do koupele nebo využít při masážích. V každém případě ale platí staré známé pořekadlo „všeho s mírou“. Obvykle stačí pár kapek. Konkrétně do koupele vám postačí 3 – 10 kapek vámi vybraného éterického oleje. Například při nachlazení dokáže zázraky eukalyptový olej nakapaný do vany, bude se vám tak během chvilky mnohem lépe dýchat a rychleji se zbavíte rýmy. Nezapomeňte také na doporučenou délku koupele, které by neměla přesáhnout půl hodiny.
oleje na aromaterapii
Oblíbené druhy éterických olejů a na co pomáhají
·        Levandule – pro lepší spánek, uklidňuje mysl, má hojivé účinky, používá se k vnějšně k ošetření drobných ranek
·        Eukalyptus – pomáhá při nachlazení, rýmě, uvolňuje dutiny, čistí vzduch od bakterií, snižuje horečku
·        Borovice – při nachlazení, rýmě, čistí vzduch od bakterií
·        Tea tree (čajovník) – působí antibakteriálně a antisepticky, používá se k vnějšímu ošetření ran, akné, ekzémů…
·        Grep – pomáhá při únavě, má pozitivní účinky na deprese, zlepšuje náladu
·        Růže – funguje jako afrodiziakum, pomáhá při bolestech hlavy
·        Mateřídouška – pomáhá při bolestech hlavy, při únavě, při bolestech svalů a kloubů
·        Máta – zklidňuje žaludek při nevolnostech, pomáhá při nachlazení a zánětu průdušek
·        Mandarinka – je vhodná i pro děti, pomáhá na lepší náladu, působí proti bolestem hlavy
·        Bergamot – likviduje zápach v zakouřených místnostech, působí antidepresivně
éterické oleje
Aromatické esenciální oleje mají široké spektrum využití. Ať vás trápí nachlazení, bolesti hlavy, stres nebo jen potřebujete zlepšit náladu, vždy jsou tu pro vás éterické oleje, které rázem zmírní vaše obtíže a brzy se budete cítit lépe.

Heřmánek jako všelék

Kdo by si nepamatoval na pohádku, v níž hrál hlavní roli dobrosrdečný krteček, který byl celý zoufalý z onemocnění jeho věrné kamarádky. Co se naběhal, než sehnal pro malou myšku rostlinku s podivným názvem – Matricaria chamomilla. Kdyby hned věděl, že se jedná o obyčejný heřmánek, mohl si ušetřit cestu. On ale není tak docela obyčejný a krteček určitě věděl, proč hledá právě tuto bylinku.

Heřmánek pravý pomáhá
–         při bolestech břicha
–         při bolestech v krku
–         zmírnit nepříjemné důsledky nachlazení
–         uklidnit bolavý zub
–         uklidnit i uprázdněné místo po bolavém zubu
–         snižovat horečku
–         léčit žaludeční vředy
–         zklidnit podrážděný nebo zkažený žaludek
A to ještě není celý výčet jeho léčivých schopností.
–         je to podpůrný prostředek v léčbě astmatu
–         odpomůže od křečí v břiše
–         je úspěšným prostředkem při hojení ran
–         může se aplikovat na záněty kůže a sliznice
–         hojí drobné popáleniny.

Pohladí i duši

Heřmánek pravý nepomáhá léčit jen tělo, ale i duši.Snižuje stavy úzkosti a snižuje nervové napětí. Kde můžeme najít heřmánek pravý? Tato jednoletá rostlina, která je vysoká asi půl metru, se vyskytuje jako plevel na polích a zahradách. Jestliže je právě v květu, poznáte ji velice snadno. Stačí jeden kvítek podélně roztrhnout a pokud je dutý, je to heřmánek. Záměny se obávat nemusíte. Sice se stává, že místo heřmánku lidé nasuší bylinu podobnou – rmenec sličný, ale není to žádné neštěstí.
·        Tato bylinka je taktéž léčivá, ačkoliv neobsahuje tolik pozitivních látek.
·        V dřívějších dobách se používal k léčbě žloutenky, jaterních obtíží, migrény.
·        V Anglii se používá při výrobě piva.
·        V kosmetice se dobře uplatňuje při výrobě šamponů.
A pokud chcete mít naprostou jistotu, že si domů přinesete opravdu heřmánek pravý, stačí zajít do nejbližší lékárny a prostě si ho koupit.

Technika, se kterou se dostanete do ráje

Nároky v práci jsou každým rokem čím dál tím vyšší. Člověk už pomalu nemá ani čas se pořádně uvolnit, což škodí nejen tělu, ale samozřejmě i duši. I to je důvod, proč na první pohled úspěšní a šťastní lidé upadají do depresí, případně si vytvoří závislost na alkoholu nebo dokonce drogách. Vnitřní napětí však lze řešit i jinými způsoby, které nejsou ani zdaleka tak drastické a zároveň jsou velice efektivní. Dobrým příkladem za všechny je takzvaná tantrická masáž, díky které lze nejen docílit pocitu dokonalého blaha, ale zároveň se něco nového dozvědět o svém těle.
wellness dekorace

Pro obě pohlaví

Možná si myslíte, že tantrická masáž je určena hlavně pro muže, ale tak to rozhodně není. Mohou si ji užít jak pánové, tak i dámy. Jedná se o jemné stimulování bodů nacházejících se na různých místech těla. Tímto stimulování dochází nejen k uvolnění svalstva, ale také sexuální energie. Často při takovéto masáži dochází u klientů k orgasmu. Ten sice není hlavním cílem této praktiky, ale jedná se o příjemné zpestření celého procesu. Když k tomu dojde, nemusíte se stydět. Je to úplně normální. Při první zkušenosti vás to možná hodně překvapí, ale pokud dáte tantrické masáži šanci podruhé a pak i potřetí, už vám to ani nepřijde.
žena na masáži zad

Páry

Výhodou tantrické masáže mimo jiné také je, že nemusí být určena pouze pro jednoho člověka, ale také pro páry. Můžete tak s sebou vzít svou drahou polovičku, uvidíte, že bude nadšená. Předem je však nutné odhodit svůj stud a dokázat se naladit na tu správnou vlnu, jinak bude složitější dojít nirvány. Naštěstí obvykle tento druh masáže poskytují zkušení profesionálové a profesionálky, kteří vědí moc dobře co dělat, aby se klient dokázal dostat do té správné nálady. Masáže partnerů jsou dobré také z důvodu rozpoznání vzájemných sexuálních tužeb. Některé páry jsou v tomto ohledu poněkud konzervativnější a správná masáž by je mohla v tomto směru odblokovat.

Čínská medicína a Ajurvéda pro nastolení dobrého zdraví

Čínská medicína a Ajurvéda jsou několik tisíc let staré léčebné systémy pocházející z oblastí Číny a Indie. Název alternativní medicína není tedy úplně namístě, protože jsou podstatně starší než naše západní medicína. K nám do Evropy se začali dostávat až v poslední době. V případě čínské medicíny po revoluci. Ajurvéda u nás zatím není tak populární a teprve se začíná rozvíjet.

stetoskop na zprávě 

Čínská medicína

Čínská medína u nás v poslední době výrazně nabyla na popularitě. Jejího praktika snadno najdete ve většině větších měst, popřípadě existuje i možnost bezplatné online diagnostiky na stránkách Petra Hofmana.

Hlavním nástrojem Čínské medicíny je bylinná terapie. Bylinky jsou podávány ve formě kuliček, tabletek a odvarů. Bylinné směsi obvykle obsahují mnoho bylin. Tím je dosaženo většího a vyrovnanějšího účinku. Byliny jsou předepisovány každému individuálně a není tak možné si nějaké koupit, pouze na základě toho jaké u sebe pozorujete příznaky.

Dalšími nástroji čínské medicíny jsou akupunktura, akupresura, Tuina masáž a Qi Gong. U nás je z nich nejčastěji používána akupunktura. Ta se u nás obvykle provádí maximálně jednou týdně, zatímco v Číně se mnohdy provádí denně, dokud není nastolena rovnováha a dosaženo zlepšení zdravotního stavu. Proto je potřeba počítat s menšími účinky a spoléhat se především na bylinnou terapii.
potřeby na čaj

Ajurvéda

Ajurvéda se podobně jako Čínská medicína zaměřuje na člověka jako celek a neléčí pouze příznaky. Oproti Čínské medicíně klade mnohem větší důraz na individuální konstituci člověka a jeho životní styl. Ajurvédský lékař nejprve určí vaši konstituci pomocí diagnostiky tepu. Poté vám předepíše vhodný jídelníček, cvičení a poradí s životními návyky. Silnější byliny jsou potřeba pouze v závažnějších případech.

Kvůli tomuto důrazu na životní styl je Ajurvéda vhodná pouze pro lidi, kteří jsou ochotni na sobě pracovat a radikálně změnit svůj životní styl a stravovací návyky.

Dalšími nástroji Ajurvédy jsou např. Jóga, detoxikační procedura Pančakarma a Ajurvédská olejová masáž.

Další její nevýhodou je nedostatek jejích lékařů u nás v Česku. Nejvíce jich ordinuje v Praze, ve zbytku státu jich, ale mnoho nenaleznete.

Dokážeme vám bezbolestně pomoci

Mnoho lidí dnes trápí civilizační choroby a všichni hledají snadné a rychlé cesty, jak se jich zbavit. Problém je často v tom, že se snažíme řešit pouze následek a ignorujeme příčinu.


celostní vyšetření

V rámci předcházení potížím je základem zdravý životní styl, který zahrnuje vyváženou a plnohodnotnou stravu, dostatek pohybu a kvalitního odpočinku. Tak co? Dopřáváte si ode všeho, nebo se zanedbáváte? Předcházet různým onemocněním a zdravotním potížím je jednodušší, než se na první pohled zdá, stačí o sebe trochu pečovat.

Co ale v případě, že už vás nějaké potíže dostihly? Zaleží na tom, jak jsou závažné. Cokoliv, pokud s tím přijdete k lékaři včas, se dá řešit velmi snadno.
Jasným příkladem jsou hemeroidy, pokud je odhalíte včas a přijdete se svým problémem k lékaři, je řešení rychlé v podstatě bezbolestné. Léčba hemeroidů v jejich počátečním stádiu probíhá ambulantně a nijak vás neomezí ve vašem běžném životě. Lékař stanoví diagnózu a v návaznosti nejvhodnější způsob ošetření, aby vše proběhlo hladce. Po zákroku můžete okamžitě odejít domů, nejste nijak omezeni v běžném životě.

tým lékařů

Po ošetření můžete jít normálně do práce, zákrok trvá jen krátkou dobu. Během něj je použito pouze lokální anestetikum, není tak narušena vaše schopnost soustředění nebo koordinace, můžete proto po zákroku odjet autem nebo se vrátit do práce. Snažíme se naše klienty co nejméně omezit v běžném životě.

Na co je potřeba myslet, než poprvé přijdete?

– Čím dříve přijdete, tím lépe.
– V prvních stádiích je problém nejsnáze léčitelný.
– Objednejte se předem, odporučení obvodního lékaře není potřeba.
– Po zákroku můžete pociťovat mírné nepohodlí, to je v pořádku.
– Rekonvalescence trvá v průměru týden.
– Je potřeba dodržovat zdravou životosprávu.
– Vždy se řiďte doporučením ošetřujícího lékaře.

zdravý jídelníček

Naše služby jsou dostupné všem, kteří o ně mají zájem, jsme soukromá klinika a naše čekací lhůty jsou krátké. Díky tomu se můžeme všem našim pacientům věnovat na individuální úrovni a péče o vás bude skutečně prvotřídní.

Abyste byli spokojení se svojí postavou

Pro mnohé je hubnutí něčím strašným. Pod tímto pojmem si lidé většinou představují drastické hladovění a dřinu v posilovně, skutečnost je ovšem úplně jiná. Pokud i Vy přemýšlíte nad tím, jak byste se mohli přebytečných kilogramů zbavit, zaručeně byste se měli zaměřit na volbo vhodného stravování. Když budete jíst zdravě a vyváženě, výsledky se zaručeně dočkají. Navíc si můžete být jistí tím, že když do svého snažení zapojíte ještě nějaký ten pohyb, půjde vše poměrně snadno a rychle.

Je ovšem dobré si uvědomit, že bez nějakého vytrvání to jen tak nepůjde, protože přeci jenom se nedá zhubnout ze dne na den, ale nějakou dobu to potrvá. Proto nesmíte zapomínat na dostatečné vytrvání a motivaci, díky které to všechno půjde tak nějak lépe. Tak proč této skutečnosti nevyužít?

ovoce, kivi, hroznové víno

I hubnutí si můžete usnadnit
Pokud navíc přemýšlíte nad tím, jak byste si mohli hubnutí usnadnit, rozhodně je tu pro Vás velice efektivní řešení, které Vám pomůže. Ne každý totiž zvládne striktně dodržovat jídelníček nebo má dostatečné množství času na to, aby se věnoval pohybu. Pokud je to i Váš případ, tak si můžete být naprosto jistí tím, že je tu pro Vás řešení.

Díky kvalitnímu přípravku https://www.rychle-hubnuti.to/cs/zbozi/4-sibutramin-15mg.html bude i pro Vás hubnutí mnohem jednodušší, vše půjde snadněji a rychleji, i když vše nebudete dodržovat tak odhodlaně, jak by to mnohdy mělo být. Nesmíte ale zapomínat na to, že pokud nebudete dodržovat žádné zásady životního stylu, výsledků se nedočkáte. Jedná se o přípravek, který hubnutí podporuje, a proto věřte tomu, že bez nějakého odhodlání to nepůjde. Když ale nic nepodceníte, rozhodně se dočkáte dobrých výsledků.

kapusta