Dejte si detox od alkoholu

O nepříznivých účincích alkoholu na vaše zdraví, je psáno všude víc než dost. Je tedy jasné, že vám je známo, co jeho zvýšená konzumace obnáší a dělá s vaším zdravím. I přesto nemáte odhodlání mu někdy odolat? Zkuste si pro změnu od něho na čas odpočinout a uvidíte, jestli se nebudete cítit lépe.
sáčkový čaj

Letní období je k němu nejvíce náchylné

Lidi v horkých dnech jen málokdy odolají myšlence, nezchladit se prostřednictvím studeného piva nebo míchaného nápoje. Jeho nadměrná konzumace však může způsobit přesně opačný záměr, než který jste měli prvotně, když jste si ho dopřáli.
Jedno, popřípadě dvě piva jsou občas povolené, ovšem pokud cítíte, že máte žízeň, uhaste ji vodou, která je na ni přímo určená.
veganský nápoj

Dejte si detoxikační období – alespoň do Vánoc

Po skončení léta nastává období, které je z pohledu počasí poměrně citlivější na různé nemoci a také potřeby pití. Místo alkoholu však dejte přednost teplým čajům, které mají čistící účinky na váš organismus.
Patří k nim například:
–       Moringa
–       Zelený čaj nebo Matcha
–       Mátový čaj
–       Heřmánek
Není na škodu, dopřát tělu po dlouhém létě trochu antioxidantů a očistit ho od všech škodlivin, které jste mu často dopřávali.

Co místo něho pít?

Jestli jste si rádi po příchodu domů otevřeli pivo, dali sklenku vína nebo dopřáli i nějaký tvrdší alkohol v případě, že toho bylo na vás hodně, změňte postup a vyzkoušejte tělu dopřát něco, co mu přinese energii a vám životní sílu.
Co vše si můžete dopřát?
–       Smoothie nápoje,které jsou plné vitamínů a antioxidantů.
–       Obyčejnou vodu, kterou můžete doplnit citrónem, grapefruitem nebo zázvorem.
–       Domácí limonádu,dle vašich chutí a účinků, které vám přinesou.
Nemluvě o tom, že alkohol ve vašem těle hromadí nadbytečné kalorie, které mít samozřejmě nechcete. Díky jeho delšímu (nebo celkovému) vynechání, se vám vaše hmotnost zásadně sníží a budete vypadat a cítit se – daleko lépe.
Taktéž není na škodu, probouzet se konečně s čistou hlavou bez případné kocoviny, odpočatí a plní energie, kterou vám prospěšné nápoje přinesou v rámci vašeho zdraví.