Nebojte se skleněného zábradlí


Máte spadeno na skleněné zábradlí, ale domníváte se, že by to bylo příliš velké riziko pro vás samotné a vaši rodinu? Jaké obavy přichází v souvislosti se skleněným zábradlím nejčastěji?

Zřítím se do propasti

Upustíme-li na zem sklenici, co se stane? Pravděpodobně praskne nebo se rozletí na sto kousků. Sklo je velmi křehké a tuto jeho vlastnost zná snad každý. Můžete se pak snadno domnívat, že skleněné zábradlí na tom bude podobně. Bude sloužit pouze na ozdobu a opřít se o něj znamená riskovat život pádem do prohlubně. Máte-li i vy takovéto obavy, pak na ně klidně zapomeňte, protože jde o velmi kompaktní a pevné tvrzené sklo. Můžete se o něj opřít vší silou a vahou těla a nic se nestane.

moderní stavba

Pořežu se

S tvrzeným sklem je to jako se sklem v autě, nemůžete se pořezat, protože případný lom, k němuž ale dochází jen velmi výjimečně, nevykazuje ostré a špičaté úlomky. Pořezání tedy nehrozí v žádném případě a materiál neublíží ani dětem nebo zvířatům.

Děti na schodech

Děti rády skotačí a mohou do skla narazit i velkou silou. Tvrzená kalená skla ale takové nárazy obvykle přečkají, výrobci s tím musí počítat, protože kdyby se měl někdo tímto způsobem zřítit ze schodů, byť jen z prvního patra, mohl by si zlomit páteř, pánev nebo způsobit frakturu lebky a vnitřní krvácení. Máte-li jisté pochybnosti, výrobce či stavební firma vám ráda zodpoví všechny odborné dotazy.

skleněné zábradlí

Adrenalin

Navštívili jste někdy rozhlednu, na níž je instalována podlaha z tvrzeného skla, aby bylo vidět dolů pod vás? Toto je záměr a působí to podobně, jako jízda na horské dráze nebo seskok padákem – adrenalin v krvi stoupá, což je na okamžik možná fajn, ale rozhodně ne na stálo. Máte-li u skleněného zábradlí pocit, že vám stoupá adrenalin a nechcete vidět pod sebe, není problém využít mléčného neprůhledného skla.

Publikováno v Nezařazené