Vyberte si svůj kočárek podle vlastních priorit

Sháníte vše potřebné pro Vaše miminko? Udělejte si seznam, ať na nic nezapomenete. Každá nastávající maminka má jiné představy o tom, co vše je důležité a potřebné. Na pár věcech se ale shodnou snad všechny maminky na světě. Tou věcí je kočárek. Ano, znám pár maminek, které kočárek v životě nepoužili ani jednou a své děti. Od prvního dne nosili jednoduše v náručí a v nosítku. To je jistě také volba, ale spousta maminek semnou bude souhlasit, když řeknu, že kočárek je pohodlný pro rodiče i pro dítě. Je tolik možností přes den a noc, jak být se svým miminkem v blízkém tělesném kontaktu, že pohodlné odložení do kočárku je prostě více než jenom fajn. Obzvlášť v letních teplých dnech.

Žena s kočárkem

Už tak je nám teplo a ještě k tomu pak být tělo na tělo se svým malým potomkem. Takže si teď pojďme společně projít nabídku hlubokých kočárků. Jaké parametry potřebujete, aby splňoval ten Váš? Máte možnost zvolit si velikost samotné korbičky. Je libo širší, užší, kratší nebo delší? Já osobně bych volila velkou prostornou korbu, děťátko tam tak vydrží co nejdéle a to je velice vhodné pro správný vývoj dětské páteře. Do sportovního kočárku dítě přendáváme až když už je mu korba malá na délku a nebo je v ní opravdu extrémně nespokojené. Tohle Vám poradí každý dobrý fyzioterapeut.

Dítě kouká z kočárku

Dětská záda se musí hýčkat už od narození. A co kolečka? Velká, na pevno přidělaná, bez možnosti otáčení, se hodí převážně na túry a výlety v obtížném terénu. Naopak klasická kolečka, s rotační schopností jsou skvělá na běžné ježdění ve městě a po chodnících či klasických nenáročných cestách. A kdyby náhodou, možnost uzamčení má spousta těchto otočných koleček. Na výběr je i široká možnost designových prvků. Ať už se jedná o samotná kolečka, látku na kočárku nebo konstrukci. Pohodlnost, designová sympatie a praktičnost jsou důležité faktory pro spokojenost.