JAK EFEKTIVNĚ RELAXOVAT

Psychické nemoci a poruchy osobnosti se vyskytují stále častěji a častěji. Otázka je, zdali se jim dá nějak předcházet. Relaxace je základní prevencí. Je potřeba aby člověk sám sobě dovolil relaxovat a dopřát si nějaký čas sám pro sebe. Ale v životě při neustálém stresu je občas obtížné nějaký ten čas pro sebe najít. Budete se divit, ale stačí Vám opravdu pár minut. Budete se hned cítit mnohem lépe. Uvidíte, že se Vám to zalíbí.

 včerní relaxace
Jak se dá relaxovat?

Správných technik relaxace je hned několik. Někomu pomáhá horká vana, jiný se potřebuje jít protáhnout na vzduch a další si sedne ke knížce a ztrácí se v jejich stranách. Ale ať už děláte cokoliv, je pár věcí, které tyto činnosti zefektivní.

 
Ticho je základem

Není jednoduché najít tiché místo nebo si ticho zařídit. Je to ale nezbytné. Doma vypněte všechno to, co vydává zvuk. Pokud jdete ven, najděte si nějaké klidné prostředí jako je les nebo louky. Pokud k relaxaci potřebujete nějaké podněty, najděte si nějakou relaxační hudbu. Většinou se jedná o hudbu beze slov nebo jednoduché klavírní skladby.

 relaxace v koupelně
Vypněte telefon a internet

Internet nás všechny dokáže zaměstnat, ale pro uklidnění to není vhodné. Telefon odložte do skříně a vypněte ho. Nebo minimálně dejte na tichý režim. Na tu chvíli bez Vás určitě vydrží. Budete se tak moci lépe soustředit na sebe. Závislost na telefonu je velkým problémem, ale patnáct minut bez něj Vám nic neudělá.

 
Vůně dokáží stimulovat naše smysly

Pokud si užíváte relaxaci například ve vaně, nezapomeňte na voňavé koupelové soli nebo pěny. Správná vůně může v našem mozku navodit pocit uvolnění. To samé platí i u svíček, deodorantů nebo parfémů. Používejte tedy co nejvíce vůní.

 
Nepřemýšlejte

Starostí máme všichni až nad hlavu, ale občas se vyplatí na ně přestat myslet. Představujte si raději krásné věci a přehrávejte hezké vzpomínky. Vyčistit si hlavu je důležité.

 

Vždycky si najdete nějaký čas na odpočinek. Žijete přeci jen jednou!