Vyberte si svůj kočárek podle vlastních priorit

Sháníte vše potřebné pro Vaše miminko? Udělejte si seznam, ať na nic nezapomenete. Každá nastávající maminka má jiné představy o tom, co vše je důležité a potřebné. Na pár věcech se ale shodnou snad všechny maminky na světě. Tou věcí je kočárek. Ano, znám pár maminek, které kočárek v životě nepoužili ani jednou a své děti. Od prvního dne nosili jednoduše v náručí a v nosítku. To je jistě také volba, ale spousta maminek semnou bude souhlasit, když řeknu, že kočárek je pohodlný pro rodiče i pro dítě. Je tolik možností přes den a noc, jak být se svým miminkem v blízkém tělesném kontaktu, že pohodlné odložení do kočárku je prostě více než jenom fajn. Obzvlášť v letních teplých dnech.

Žena s kočárkem

Už tak je nám teplo a ještě k tomu pak být tělo na tělo se svým malým potomkem. Takže si teď pojďme společně projít nabídku hlubokých kočárků. Jaké parametry potřebujete, aby splňoval ten Váš? Máte možnost zvolit si velikost samotné korbičky. Je libo širší, užší, kratší nebo delší? Já osobně bych volila velkou prostornou korbu, děťátko tam tak vydrží co nejdéle a to je velice vhodné pro správný vývoj dětské páteře. Do sportovního kočárku dítě přendáváme až když už je mu korba malá na délku a nebo je v ní opravdu extrémně nespokojené. Tohle Vám poradí každý dobrý fyzioterapeut.

Dítě kouká z kočárku

Dětská záda se musí hýčkat už od narození. A co kolečka? Velká, na pevno přidělaná, bez možnosti otáčení, se hodí převážně na túry a výlety v obtížném terénu. Naopak klasická kolečka, s rotační schopností jsou skvělá na běžné ježdění ve městě a po chodnících či klasických nenáročných cestách. A kdyby náhodou, možnost uzamčení má spousta těchto otočných koleček. Na výběr je i široká možnost designových prvků. Ať už se jedná o samotná kolečka, látku na kočárku nebo konstrukci. Pohodlnost, designová sympatie a praktičnost jsou důležité faktory pro spokojenost.

Zakažte pizzy, špeky a bůčky


Je pravda, že Česká republika patří mezi nejobéznější národy na světě. Každý čtvrtý u nás trpí nějakou formou nadváhy, ať už silnou obezitou či jen nějakým tím „tučkem“ navíc. Jídlo, to je ten největší byznys, na který kdy lidstvo narazilo – jíst totiž budeme pořád a čím rychlejší a chutnější to je, tím více si za to připlatíme. Spousta lidí také volí fastfoody a podobné stravovny proto, protože je to zkrátka levná alternativa. To že je všechny ty továrně zpracované potraviny pomalu zabíjejí, to už je taková malá chybka. O tom všem se snaží přesvědčit také Jamie Oliver a mnoho dalších spolu s některými zákonodárci, kteří například chtějí omezit reklamní vliv na dětech.
 italské jídlo.jpg

Nezdravé jídlo z obrazovek

Na děti je zaměřena většina reklam, protože přes děti se to dostane také k rodičům a děti samy o sobě jsou k reklamě mnohem náchylnější, než jejich dospělí rodiče Navrhovaná právní úprava chce omezit reklamní vliv pro ty řetězce, které právě jsou známy a netají se tím, že zkrátka za udávanou cenu dávají přiměřenou kvalitu zboží. Chtějí hlavně omezit podávání nezdravých jídel ve školních jídelnách, zamezení reklam u škol a na hřištích apod.
klobása a hranolky.jpg 

Má vůbec taková úprava budoucnost?

Podnikatelé tvrdí, že přeci zákazník si sám dokáže vybrat – jenže to je jistý alibismus, kterým se zastírají, aby nemuseli nést následky. Dobře vědí, že průměrný zákazník takovýchto řetězců je více méně lehce ovladatelný jedinec, který si zkrátka nedokáže spočítat a neuvědomí si, že kdyby si jednou za čas nakoupil a navařil si krabičky na týden, tak ho to vyjde ještě levněji. Ale taková úprava, tedy omezení reklamy, by mohlo být také zásahem do nějaké svobody podnikání – je však na britském parlamentu, jak toto posoudí. Myšlenka je to bezpochyby dobrá, avšak spousta podnikatelů se bude obávat menších zisků, což je jistě pochopitelné.

Kdy dochází k deaktivaci datové schránky pro podnikatelské subjekty?

Ministerstvo vnitra může datovou schránku zablokovat dokonce i zpětně. Vztahuje se to na tyto konkrétní případy:

·         Člověk, řekněme v tomto případě podnikatelský subjekt, zemřel. Vztahuje se to ke dni, kdy oficiálně zemřel, nebo byla-li jeho smrt oficiálně prohlášena rozhodnutím soudu, například v případě letecké katastrofy, kde nebylo nalezeno tělo.
letící email

·         V případě omezení nebo zbavení způsobilosti člověka k provádění právních úkonů, tedy ode dne nabytí právní moci tohoto rozhodnutí.

·         Schránka je deaktivována také tehdy, je-li dotyčná osoba vzata do vyšetřovací vazby, případně nastoupí-li k výkonu trestu nebo ochranného léčení.

·         Podnikatelé si datové schránky zřizují na vlastní žádost a ministerstvo vnitra je také deaktivuje na jejich vlastní žádost.

·         K deaktivaci datové schránky dochází ve lhůtě tří pracovních dnů od data podání žádosti o znepřístupnění schránky. Žádost k deaktivaci schránky může podat buď osoba, která si schránku nechala vytvořit, nebo tzv. Administrátor schránky.

·         Jestliže byla datová schránka deaktivována dvakrát v průběhu jednoho kalendářního roku, může být poté znovu aktivována teprve po uplynutí lhůty dalších dvanácti měsíců od data její poslední deaktivace.
sítě na klávesnici

·         Schránka musí být deaktivována také v případě neoprávněného zneužití přístupových údajů. V tomto případě jde tedy pouze o zablokování přihlašovacích údajů, tedy samotná datová schránka je stále v činnosti. Týká se to případů ztráty přihlašovacích údajů nebo jejich zcizení. Žadatel musí ztrátu nebo odcizení neprodleně oznámit Ministerstvu vnitra a to pak provede změnu přihlašovacích údajů, které klientovi opět odešle poštou do vlastních rukou. Pozor však na zpoplatnění této služby, jestliže v průběhu tří kalendářních let musí Ministerstvo vnitra odeslat žadateli nové přihlašovací údaje, účtuje si poplatek 200 korun.

·         Datová schránka je zrušena také do tří let ode dne ukončení podnikatelské činnosti, resp. ode dne vymazání z evidence.

Vybavení k venkovnímu prodeji

Samozřejmě postačí stůl nebo stánek a zboží. Je však dobré vědět jaké vybavení je to správné a také jaké doplňky nám prodej usnadní a pobyt zpříjemní. Zejména pokud jezdíme na vícedenní akce.
skládací židle
·         Stůl
Dobrý stůl je základ. Měl by být rovný, voděodolný, stabilní, skládací a hezký. A pokud možno také lehký. Záleží samozřejmě na prodávaném druhu zboží. Nejpraktičtější volbou je nerezový skládací stůl s lamelovou horní deskou. Při troše štěstí je možno takový koupit okolo 600 Kč, ale vzhledem k tomu kolik místa v autě ušetří, se vám investice brzy vrátí.
·         Židle
Zde vyhrávají rybářská křesílka. Útlí lidé se spokojí i s židličkami prodávanými běžně v řetězcích za cenu okolo 200 Kč, jste-li však postavy normální středoevropské nebo dokonce při těle, vybírejte v rybářských potřebách. Při nákupu vyzkoušejte všechny možnosti. Vaše záda vám poděkují. Také zkontrolujte kvalitu materiálu a šití. Nezapomeňte i na nějaké sedátko pro případné hosty, stačí něco obyčejného, třeba starší kempinková stolička…
·         Vařič
Když budete u rybářů, rovnou kupte malý přenosný vařič na plynovou bombu i s kartušemi. To, že si u stánku sami uvaříte kávu, polévku nebo ohřejete konzervu, značně sníží vaše výdaje.
A nezapomeňte na hrnek, lžičku, misku a podobně. Hrnek i pro návštěvu! Kdyby náhodou.
prodej ve stánku
·         Osvětlení
Poohlédněte se po vhodných LED zářivkách a svítidlech. Vždy volte svítidla, která zajistí osvětlení celé prodejní plochy a mají nízkou spotřebu. Silné reflektory mohou způsobit velké problémy, neb sítě bývají přetížené.
Skvělá je i aktivní autolednička. Ta s připojením na 220V. Také může posloužit jako odkládací stolek.
·         A když jsme u stolků, nějaký skládací mini stoleček z Ikey se uplatní vždy a všude.
·         Řeknete, chybí už jenom váza s květinami. Nevěřili byste, jak tato drobnost pozitivně naladí vaše zákazníky a připoutá pozornost.
Tak nasadit zářivý úsměv, a vzhůru do boje. Berte to jako výlet!

Podnikám, podnikáš, podnikáme!

Rozjet svůj vlastní byznys a firmu není jen tak pro každého. Stojí to spoustu času, úsilí, nápadů a ještě více pádů. Jak si se všemi záležitostmi poradit a jakým chybám začátečníků se naopak vyhnout?
mladík na pohovce

Rodinná firma

Založit firmu je poměrně běh na dlouhou trať. Pokud ze začátku nebudete mít společníky, kteří by Vám s věcmi radili, nebo byste si s nimi alespoň mohli administrativní starosti rozdělit, bude to pro Vás celkem oříšek. Samozřejmě, že vše můžete zvládnout sami, ale pokud budete mít společníky, zajisté to ničemu neuškodí. Nejlepšími partnery pro začátek by Vám mohli být právě rodinní příslušníci. Proč?
●        Můžete se na ně spolehnout. Je to Vaše rodina a ve všem se budete podporovat.
●        Budou k Vám a Vašim nápadům upřímní. Když se jim něco nebude líbit, ozvou se.
●        Víte, jací jsou a co od nich můžete nebo naopak nemůžete čekat. Nepřekvapí Vás pak jejich uvažování nebo chování.
světlo z tabletu

Co vše potřebujete?

Pokud už víte, s čím chcete na trh práce přijít, měli byste si uvědomit, jaký kapitál, prostor a jakou reklamu bude Váš projekt potřebovat. Pokud máte peníze našetřeny, máte téměř vyhráno. Pokud peníze aktuálně k dispozici nemáte, řada bank se specializuje právě na půjčky pro začínající podnikatele. Dále si musíte zařídit alespoň malou kancelář, ve které budete řešit všechnu administrativu. Poté samozřejmě místo, kde bude všechna práce vykonávána (dům, pronajaté prostory, pole, apartmány).
čekání muže

Propagace

Dalším důležitým prvkem je reklama. Pokud máte mladší děti, poproste je, aby nějaké reklamní letáčky rozvěsily v jejich škole. Dále si můžete nechat natisknout vizitky nebo vlastní billboardy. Reklamu můžete později domluvit i s místní dopravní službou, která případně může Vaši reklamu rozvěsit v dopravních prostředcích. Skvělým, ale finančně náročnějším tahem, je internetová reklama, která se bude hodit v případě založení e-shopu.
 

Zapuštěný bazén jako ochrana proti stresu

Stres je bohužel běžný průvodce moderní doby a lidé, kteří mu podlehnou, to doslova „odskáčou“ na svém zdraví. Chcete-li se dozvědět jednu dobrou radu, pak se snažte ze všech sil stresu vyhýbat,, všemi dostupnými prostředky, protože je to jedna z hlavních příčin špatných mezilidských vztahů a zdravotních problémů.

voda v bazénu

Antistresových pomůcek existuje celá řada, kupříkladu různé míče a míčky, chytrá plastelína a kinetický písek, reflexní masáže chodidel a bosonohé chodníčky, vhodné nápoje a pokrmy, zejména ovoce, adaptogenní bylinky, například Ženšen, trampolíny, chůze po schodech, a mimo jiné i to, co by vás možná napadlo hned na začátku – bazén.

Zapuštěné bazény ceník je jednou z prvních položek, které sledují ti, co si uvědomují, jak významný pozitivní vliv proti stresu bazény mají. Můžete si v nich nejen zaplavat, ale i potápět, skákat, lovit ze dna různé předměty, ale je tu ještě jedna věc, pro kterou se mnoho lidí nemůže pořízení bazénu dočkat – oslavy.

zapuštěný bazén

Slavíte-li narozeniny, jmeniny, zakončení studia anebo nějakou pracovní záležitost s vašimi kolegy ze zaměstnání, pozvěte vaše hosty k vám na zahradu s tím, aby si každý z nich nezapomněl vzít s sebou mýdlo, ručník a plavky. Dejte jim také na vědomí, že program bude již zajištěn, a že se nikdo u vás nebude nudit.

Mějte nachystané společenské deskové a karetní hry, protože ty mohou být vhodné zejména pro každého, kdo se chce jen slunit na dece, a kromě toho se vhodným zdrojem zábavy mohou stát míčové hry – volejbal, badminton, líný a stolní tenis, pétanque, minigolf nebo kuželky. Na zahradu se hodí i terč s šipkami, lano na šplhání, bosonohý chodníček nebo výbava na lukostřelbu či střelbu ze vzduchovky. A pochopitelně toto proložte vhodným občerstvením se zákusky, aby se oslava stala nezapomenutelnou a vhodnou jejího následování.

Nákupy se slevou

Budete potřebovat doplnit svůj šatník? Potřebujete nové tenisky, dosloužil vám kabát nebo si prostě chcete jen udělat radost? Pro všechny případy jsou tady obchody, které mají tak velkou nabídku, že možná budete mít problém si vybrat. Chcete najít světové značky na jednom místě? Zkuste nakupovat na About you. Je to moderní e-shop, který kromě velkého sortimentu nabízí i skvělé funkce, díky kterým bude vaše nakupování příjemnější než kdy dřív. Pokud vám nevadí nakupování online, rozhodně se podívejte právě sem.

ramínka s oblečením

Nakupování je tady příjemné a jednoduché. Vybrané kousky uvidíte u sebe, takže hned budete vědět, jestli k sobě ladí nebo ne, a taky snadno vyberete vhodnou velikost. Stačí zadat velikost kterou běžně nosíte, a obchod vám pomůže vybrat velikost u jiného výrobce. I právě proto tady nakupuje tolik lidí pravidelně. Staňte se také zákazníkem tohoto moderního e-shopu, který vám oproti konkurenci nabízí skvělé pomocníky k nakupování, a také slevy.

Kdo by nechtěl ušetřit?
Ruku na srdce – sleva vás potěší vždycky, ať jde o nákup čehokoliv. Slevy na vaše oblíbené oblečení nebo značky už nejsou tak časté, ale na About you najdete slevy, které vám pomohou ušetřit nemalou částku. Čeká na vás About you sleva 20, kterou získáte registrací e-mailu. Poté ji stačí zadat do košíku a cena se vám zobrazí již se započtenou slevou.

tašky s nákupem

Když už nakupujete nové oblečení či boty, vyberte si takový obchod, kde vás čeká příjemný servis, doprava zdarma a výběr, jaký jinde nenajdete. Proč nakupovat na více e-shopech a platit více poštovného, když tady máte dopravu zdarma? I tímto ušetříte poměrně dost peněz, které se vám v dnešní předražené době budou určitě hodit. Nakupujte chytře a tam, kde to má smysl. Díky nákupu online nemusíte trávit hodiny v obchodech, protože si všechno vyberete třeba při sledování seriálu.

Úprava pozemku

Nebo jste si jej koupili, nebo dostali, to je naprosto jedno. Samozřejmě, že se jedete podívat, co je to vlastně zač a uvidíte zanedbanou zahradu, kde nikdo třeba pět let nevstoupil. Takže si asi nyní jen při čtení článku umíte i představit, jak zhruba to tam vypadá. Jenže co s tím? Kosu vzít do ruky neumíte, sekačku nemáte, a o křovinořezu se domníváte, že je to jméno indiánského náčelníka. Navíc nejste fyzicky zdatný a technika vás nikdy nijak neoslovila. Ale potřebujete z různých důvodů to vidět trochu posečené a uklizené. Takže se spoléhat na kamarády? Ano, je to jedna z možností, ale pak počítejte s tím, že jim budete muset něco dát, pokud vůbec přijdou a budou mít chuť zde pracovat. Bude asi také docházet ke sporům co a jak a tak dále. Tohle řešení prostě asi nebude jedno z nejlepších. Proto se podíváme na to druhé. A to je domluva s firmou.

tráva

Zde budou dána jasná pravidla a to smlouvou. Myslíte si, že to bude drahé? Zadarmo se nikde nic nedělá. Ale není třeba se obávat. Vy budete znát cenu sekání trávy ještě předem, než vůbec začnete s firmou jednat. Jak je to možné? Uvidíte. Čtěte dále. O něco výše je odkaz, takový ten barevný text. Klikněte na něj a jste rázem na webu firmy, která se zabývá vámi požadovanou činností.

pozemek

Zde najdete rubriku ceník a tím jste se dostali na kýžené jádro pudla. Nyní vepište do všech kolonek požadované údaje a když chcete, můžete přidat i fotku pozemku, což firmě umožní přesnější stanovení ceny. Až to vše vyplníte tak to odešlete a během pár hodin budete vědět, kolik budete muset firmě zaplatit. Není třeba se obávat, za tuto předběžnou kalkulaci neplatíte vůbec nic, to jde na vrub firmy. Nyní je již rozhodnutí jen a jen na vás. Můžete volit svou práci, ale počítejte i s možným zraněním, ztrátou času a spoustou starostí. Nebo můžete volit onu firmu, kde se nemusíte starat vůbec o nic. Tak co, co vy na to?

3D tisk na zakázku pro každého

Každá jsme si už někdy nechali něco vytisknout. Ať už do školy, do práce a nebo pro jinou vlastní potřebu. Ale víte o co se jedná při 3D tisku? Tiskařské služby patří mezi standardy o kterých nějak moc nepřemýšlíme. S tiskem se v běžném denním životě setkáváme skoro denně. Ať už v práci, na poště nebo třeba ve škole. I úřady po nás někdy chtějí něco vytisknout nebo nám samy tisknou dokumenty.. Pokud doma nevlastníme svou tiskárnu, tak existuje spousta firem, které se zabývají tiskařskými službami a vytisknou nám dokumenty, fotky, kalendáře a mnoho dalšího. Služby tiskáren jsou opravdu velmi rozsáhlé a dokážou vám například fotku domácího mazlíčka nebo našich dětí vytisknout i třeba na tričko nebo nákupní tašku. Na trhu existuje také služba 3D tisku. Možná jste o ní slyšeli a pokud ne tak si ji níže trochu popíšeme.

3D tiskárna

Služba 3D tisku na zakázku není problém

3D tisky už nejsou tabu a stále více se prosazují na výsluní. Už podle názvu si dokáže představit, že se jedná o trojrozměrný produkt. Tedy u 3D tisku se nám na tiskárně netisknou fotky, ale produkty. Tedy materiál je na 3D tiskárně vrstven do požadovaného tvaru. Oproti třeba CNC strojů, které při své funkci zase materiál odebírají a tak vzniká cílený produkt. K tomu, aby se mohl na 3D tiskárně vytisknout produkt je potřeba mít model v digitální podobě. Existuje na to mnoho programů, kde si daný výrobek namodelujete. Pokud se budeme tedy bavit o 3D tisku na zakázku cena se většinou počítá podle doby tisku, ale může tuto cenu také ovlivnit velikost daného produktu.

3D tiskárna

Na internetu je možné si zažádat o cenovou nabídku po předběžném předložení požadovaného cílového produktu. Díky tomu, že tato technika už nějakou dobu funguje je možné na internetu najít i už hotové modely výrobků. A pokud se trefí do toho Vašeho můžete ušetřit i pár hodin času při modelování. Pokud se toho ovšem nebojí, můžete si 3D tiskárnu pořídit i domů a třeba si vytisknout nějaké součástky, pomůcky nebo cokoliv Vás napadne. U nákupu 3D tiskáren, ale počítejte s větší nákupní cenou. Může se pohybovat od několika desítek tisíc až třeba po větší stovky tisíc.

Úspěch se sám nedostaví

Jestlipak víte, co vám nabízí podnikatel X. Y. na svém webu s názvem ………? Nevíte, že? Nemáte přece možnost, jak to zjistit, protože nevíte, kde dotyčného najít. Nic o něm ode mě nevíte a ani kdybyste to zkoušeli nekonečně dlouho, nejspíše byste takový web, který mám na mysli, ani nenašli.
A podobně tomu je u spousty webů, které dnes na internetu existují.

binární kód

Když hledáte podobnou tématiku, jaká by vás zajímala, nevíte v naprosté většině případů vůbec, kde hledat. A když to chcete vědět, musíte vsadit na pomoc internetových vyhledávačů, které vám vámi požadované klíčové slovo najdou mezi weby, o nichž mají přehled. A když se web ve vyhledávači, který používáte, neobjeví, nebo když se tu objeví až na konci dlouhého seznamu jiných odkazů, který se pochopitelně nikomu z lidí nechce a nejednou ani nepodaří prohlédnout celý, má jeho majitel a provozovatel smůlu.
A co to znamená v praxi? Přece to, že má-li někdo slavit se svým webem úspěchy, musí se postarat o to, aby se odkaz na tento web dostal do čela odkazů, které vyhledávače uživatelům nabízejí.

obrázek monitoru

A to se dá zvládnout v zásadě dvěma způsoby.
Jedním je SEO optimalizace Brno, která se stará o takové opravy a úpravy optimalizovaných webů, jež vedou k tomu, že se určitý web stane co nejdokonalejším z pohledu internetových vyhledávačů, které ho pak jako domněle nejdokonalejší budou nabízet internetové veřejnosti přednostně, a tím druhým je PPC reklama Brno, jež se stará o to, aby se web dostal na oči veřejnosti též.
Oba tyto způsoby vedou k témuž. Tedy k dosažení takové návštěvnosti, jež provozovateli nějakého webu stačí k uspokojení jeho představ a potřeb. Protože návštěvníci jsou nezbytní, nesmí žádnému webu, který má být úspěšný, chybět. Ale často chybí, což je na škodu.
A co vy a váš web? Optimalizujete se a propagujete správně? Nebo jste ztracení jako ten X. Y. z úvodu tohoto článku?