Podnikám, podnikáš, podnikáme!

Rozjet svůj vlastní byznys a firmu není jen tak pro každého. Stojí to spoustu času, úsilí, nápadů a ještě více pádů. Jak si se všemi záležitostmi poradit a jakým chybám začátečníků se naopak vyhnout?
mladík na pohovce

Rodinná firma

Založit firmu je poměrně běh na dlouhou trať. Pokud ze začátku nebudete mít společníky, kteří by Vám s věcmi radili, nebo byste si s nimi alespoň mohli administrativní starosti rozdělit, bude to pro Vás celkem oříšek. Samozřejmě, že vše můžete zvládnout sami, ale pokud budete mít společníky, zajisté to ničemu neuškodí. Nejlepšími partnery pro začátek by Vám mohli být právě rodinní příslušníci. Proč?
●        Můžete se na ně spolehnout. Je to Vaše rodina a ve všem se budete podporovat.
●        Budou k Vám a Vašim nápadům upřímní. Když se jim něco nebude líbit, ozvou se.
●        Víte, jací jsou a co od nich můžete nebo naopak nemůžete čekat. Nepřekvapí Vás pak jejich uvažování nebo chování.
světlo z tabletu

Co vše potřebujete?

Pokud už víte, s čím chcete na trh práce přijít, měli byste si uvědomit, jaký kapitál, prostor a jakou reklamu bude Váš projekt potřebovat. Pokud máte peníze našetřeny, máte téměř vyhráno. Pokud peníze aktuálně k dispozici nemáte, řada bank se specializuje právě na půjčky pro začínající podnikatele. Dále si musíte zařídit alespoň malou kancelář, ve které budete řešit všechnu administrativu. Poté samozřejmě místo, kde bude všechna práce vykonávána (dům, pronajaté prostory, pole, apartmány).
čekání muže

Propagace

Dalším důležitým prvkem je reklama. Pokud máte mladší děti, poproste je, aby nějaké reklamní letáčky rozvěsily v jejich škole. Dále si můžete nechat natisknout vizitky nebo vlastní billboardy. Reklamu můžete později domluvit i s místní dopravní službou, která případně může Vaši reklamu rozvěsit v dopravních prostředcích. Skvělým, ale finančně náročnějším tahem, je internetová reklama, která se bude hodit v případě založení e-shopu.