Ovoce a zeleninu ve zpracovaném stavu přepravíte na trh v IBC kontejnerech


Pěstování zeleniny může být zdánlivě snadnou obživou, stačí jen zasadit semínka do záhonu, zalévat a nechat na něj dopadat sluneční paprsky. Takto to ale nefunguje, protože kromě zálivky je nutné dbát o správné vyhnojení půdy, o vhodnou teplotu a vlhkost, někdy je zapotřebí využít skleník a umělé osvětlení, je nutné sledovat napadení škůdci atd. Namáhavá je pak i samotná sklizeň, skladování a transport plodů na trh.

rozkrojená rajčata

Podcenit nesmíte žádný krok a tím spíše samotný závěr, kdy máte za sebou již dlouhé hodiny namáhavé práce, a neopatrností či nedbalostí byste o úrodu přišli. Toto si uvědomují i mnozí výrobci přepravních boxů na ovoce a zeleninu a také na jejich polotovary či produkty v tekutém stavu. Jako příklad bychom mohli uvést tuny rajčat, které sklidíte z vymezeného prostoru, a musíte je co nejrychleji přepravit k dalšímu zpracování. Zde se výborně uplatní například IBC kontejnery.

rajčata na stopce

IBC kontejnery prodej je položka, nabízená všem pěstitelům, kteří zpracovávají ovoce a zeleninu ve velkém množství a vyhoví tak poptávce po různých džemech, mraženém pyré, koncentrovaných šťávách a džusech atp. Jestliže jde o stovky kilogramů této biomasy, musí se ukládat do zdravotně nezávadných fólií a s nimi do boxů, jejichž nosnost a odolnost zajistí bezproblémový transport i na delší vzdálenost v chladicích či mrazicích boxech.

S tím vším si IBC kontejner poradí, je zhotoven z velmi kompaktního plastu s nosností přibližně pět tun. Kontejnery lze skládat na sebe do několika pater a umístit je na speciální plastové přepravní palety. Tímto způsobem se na trh dopravují i desítky tun potravin, které pak z meziskladů putují dál ke spotřebiteli. A jestliže jsou IBC kontejnery momentálně nevyužitelné, například na zpáteční cestě, lze je složit do menšího tvaru, který nezaujímá v přepravním prostoru tolik místa.

Vyrobte si venkovní posezení


Sezóna, kdy lidi začnou sedět více venku a gauči doma dají (pro změnu) utrum je v plném proudu. Pobyt na čerstvém vzduchu láká krásné teplé počasí a optimistická nálada, kterou léto přináší. Právě proto, si udělejte i vy venkovní posezení, ať už na vaší zahradě, terase nebo balkónu výjimečné a vlastní silou.
řezání dřeva.jpg

Kácení stromů vám přinese užitkové dřevo

Pokud vaši zahradu obklopuje velké množství stromů, které jsou vám už na obtíž, je načase je pokácet. Z velkých kmenů si můžete totiž vyrobit skvělý zahradní nábytek, který bude vypadat skvostně, jedinečně a bude bezpochyby pohodlný. Se židlemi nebudete mít prakticky žádnou práci, postačí, když pilou utnete stejně velké kusy a máte vystaráno. Smontovat stůl vám však jistou dobu potrvá. Na jeho výrobu budete potřebovat vrtačku a nějaké hřebíky. Jako hlavní část můžete použít palety nebo si dát námahu s vyrobením dřevěných desek. Taktéž si můžete vyrobit lavici nebo houpačku.
Čerstvě pokácené stromy mají nevýhodu v tom, že produkují velké množství smůly. I tento problém jde vyřešit. Pomůže vám, když nalakujete jednotlivé kmeny a následně na ně umístíte podsedáky, které se postarají o to, abyste se nepřilepili. Na stůl je taktéž vhodné dát nějaký venkovní ubrus.

Máte zbytky ze stavby? Zpracujte je!

Přestavění vaší kuchyně a nová kuchyňská linka vám může přinést nějaké nepotřebné kusy dřeva, jakými jsou například deska z výřezu na dřez. I tuto kostku můžete zpracovat na výrobu odkládacího stolku na zahradu nebo z něj udělat venkovní bar.
lavička v parku.jpg

Pro maximální pohodlí a odpočinek

Na vaší zahradě by rozhodně neměl chybět tak důležitý odpočinkový prvek, jakým je houpací síť nebolehátko. Pokud ještě tuto dokonalost nemáte, vyrobte si ji doma, třeba i ze silnějšího prostěradla nebo staršího koberce. Budete samozřejmě potřebovat lano, nějaké úchytky a už jen čas na to, abyste v ní mohli strávit – co nejvíce chvil.

V zimě zahřát, v létě zchladit

Pokud nemáte čas trávit každý horký den na koupališti nebo u rybníka, lépe budete parna snášet s pomocí klimatizace. Vymožeností moderní doby je klimatizace. Najdete ji nejen v budovách přístupných veřejnosti, v zaměstnání nebo prostředcích hromadné dopravy, ale dopřát si ji můžete i doma.
stropní větrák

Jak si vybrat tu správnou

Klimatizaci si pořizujete na několik let, a tak je třeba vybrat tu správnou Levnější variantou, která se obejde bez většího zásahů do interiéru bytu nebo domu, je mobilní klimatizace. Její přesun je jednoduchý díky kolečkům, ovládání i údržba je snadné, dokáže snížit i vlhkost vzduchu. Do menšího bytu nebo menšího rodinného domku se hodí klimatizace nástěnná, jejíž cena je příznivá a obsluha jednoduchá. Pro větší prostory jsou určeny kazetové klimatizace, které se přidělávají na strop. Výběr klimatizací je velký, stejně tak si můžete vybrat takový design, který by vám ladil s vybavením místnosti. Ceny klimatizačních zařízení se pohybují od 7 000,- Kč do 85 000,- Kč, záleží na výkonu a tom, co umí, u dražších modelů je lépe využít k jejich montáži služeb specializovaných firem. Ideální volbou při pořizování je ta, která nabízí i větrání, modernější varianty zvlhčují vzduch.
velké okno

Jak funguje

Fungování klimatizačního zařízení není nic složitého, odsává vzduch uvnitř místnosti a nasává vzduch venkovní, v létě by měl být vzduch z venku ochlazený a v zimě teplý, což umožňuje režim vytápění. Vyhnout byste se měli otevírání oken v případě, že je klimatizace v provozu. V prvopočátcích klimatizace zvládala pouze úpravu vlhkosti a teploty. S postupem času přišly na trh modely, které kromě přísunu chladnějšího vzduchu, ho umí i vyčistit. Modernější verze mají funkci zvlhčování a větrání, nadstandardně vybavená zařízení likvidují pyly, které znepříjemňují život především alergikům.

Pozor na zdraví

Největším rizikem je přechod z klimatizované místnosti do venkovního parna, tento šok může mít za následek nachlazení, bolesti hlavy, u astmatiků může vyvolat záchvat. Proto je nutno dodržovat některé zásady, především by mezi prostorem vnitřním a venkovním neměl být rozdíl více jak sedm stupňů.

Vyrobte si sami, pro své vlastní potěšení

V dřívějších dobách byly ruční práce hodně oblíbené, zejména pletení, vyšívání a háčkování, dnes jsou možnosti mnohem větší, můžete si sami vyzdobit nábytek, oblečení, stěny, zkrátka cokoli, co byste chtěli změnit, ale připadá Vám zbytečné kupovat věci místo starších nové, navíc jste tvořivý typ, někdo se takto odreaguje a navíc je skvělé mít dobrý pocit z vlastnoručně vyrobených věcí.
barevné tričko
1)      Malování na textil:není to zase taková věda, jak by se mohlo zdát, pokud jste úplný začátečník, použijte tričko, nebo jiný kousek oblečení, který v případě nezdaru Vám nebude líto vyhodit, budete potřebovat slabý štětec na konturu, pokud nemáte jistou ruku, pořiďte si lahvičku (tu budete potřebovat na barvu) s kovovým hrotem, tak se Vám podaří nakreslit konturu dokonale, potom již můžete začít vybarvovat speciálními barvami, které jsou k dostání ve výtvarných potřebách, přečtěte si důkladně návod, některé barvy se musí zažehlovat, v tom případě budete ještě potřebovat žehličku a pečicí papír, přes který motiv zažehlíte.

2)      Nechce se Vám kreslit nebo si o sobě myslíte, že neumíte kreslit hezky? Zkuste šablony, ty můžete použít na oblečení, nábytek, stěny, prakticky na cokoliv, jen podle povrchu musíte zvolit správné barvy, na každý povrch jsou zapotřebí jiné. Šablony můžete také zakoupit také ve výtvarných potřebách, stejně jako barvy, ale přece jen, vlastnoručně nakreslená by byla opravdu originální.
akrylové barvy
3)      Malování na sklo:ozdobit můžete skleněné kořenky, vázy, svícny, džbány, sklenice, misky, talíře a další předměty. Až budete kupovat barvy na sklo, máte na výběr ze dvou druhů – některé barvy zasychají pomalu na vzduchu, jiné je nutné vypálit v troubě, na ty se ale nehodí všechny předměty. 
špinavé štetce
4)      Malování na kameny:pěkné kameny si můžete také pomalovat, a vytvořit si tak buď pěknou dekoraci, nebo i dárek, můžete klidně zapojit i děti – k tomu si vyberte pěkné nejlépe hladké kameny, nejrůznějších tvarů. Nejvhodnější k tomu jsou akrylátové barvy, barvy na keramiku nebo barvy na sklo. Jsou voděodolné a bude se vám s nimi dobře pracovat. Nahradit je ale můžete obyčejnými temperovými barvami, ale výsledek musíte přelakovat bezbarvým voděodolným lakem. Na kontury si vyberte hodně slabý štětec, na vymalování obrázku už můžete použít silnější.

Propagujte na reklamních tričkách něco rozumného a v pozitivním duchu

Potkáváte občas na ulici v letním období někoho oblečeného v tričku s krátkým rukávem, na jehož hrudi či zádech se v celé své kráse vyjímá velký propagační nápis? Není to nic neobvyklého a v lidské přirozenosti je nápis na triku přečíst, a to v očekávání, že se dozvíme něco, co nás bude zajímat, a co nás vnitřně obohatí. Jaké zklamání však přichází v okamžiku, kdy je obsah sdělení nudný, otravný a dotěrný.

trička na plotě

Nemyslete si, že někoho nadchnete pivním tématem – pivo se v naší zemi pije odpradávna a v konzumaci tohoto nápoje jsme v přepočtu na počet obyvatel na světové špičce, to ovšem neznamená, že musíte naše sladovny, pivovary a chmelnice propagovat horem dolem. Ve skutečnosti je málokdo zvědavý na rádoby vtipné pivní slogany a lidé spíše ocení něco konstruktivního z jiného soudku, co jim zlepší jejich vlastní život.

Podvědomí neustále pracuje – na lidskou duši neustále působí celá řada vlivů, ať už smyslových, či mimosmyslových. Ve skutečnosti každičký sebemenší detail zaznamenáváme do naší podvědomé mysli – lidské duše, a to má pak přímý vliv na další jednání a vystupování. Proto se snažte propagovat pozitivní myšlenky a skutky, počítá se každá drobnost a vytváří se tím také pozitivní kolektivní vědomí.

kreslení na textil

Nevšední nápady zaujmou nejvíc – lidé kolem vás nejvíce reagují na něco zajímavého a nevšedního. Chcete-li propagovat činnost vaší firmy nebo životní styl, zaměřte se na to nejlákavější, z čeho mohou mít lidé užitek. Například ZOO koutek https://www.muni.cz/studenti/studentske-aktivity-a-spolky/studentske-spolky/fakulta-socialnich-studii/detsky-koutek-fss-mu může pod své logo vložit slogan: „Již pět let se u nás těší dobrému zdraví Zebra Grévyho, nejvíce ohrožená zebra na světě.“ Anebo stěhovací firma může napsat na reklamní trička: „Přestěhujeme vám i vestavěnou skříň na míru, kterou přizpůsobíme novému prostředí.“ Anebo prodejce skla a bižuterie může uvést: „Součástí sortimentu je i sklo Swarowski, jehož tradice sahá do Jiřetína pod Bukovou v Jizerských horách.“ Anebo instalatéři mohou mít na zádech nápis: „zavolat nám můžete i na Štědrý den, havarijní servis je v provozu nonstop.“

Uvidíte, že právě takováto reklama přinese největší užitek nejen vašim zákazníkům, ale i vám samotným.

Muži jako perfekcionisté

Jeden vybuduje kurník, druhý opraví schody a ten třetí vymyslí létající auto. Každý něco a každý co může. Ne každý má totiž k dispozici dílnu. Takže se to někteří pokouší lepit v paneláku, a když si doma vysloveně na koleně vyrobí jachtu, zjistí, že s ní nemohou ven. Pak je zde ještě druh mužů, kteří zatlučou hřebík křivě i bez průvanu a netuší k čemu je širočina. Ale těmi se zde nebudeme zabývat, jen by nás to zdržovalo a řečeno upřímně, já se za to dost stydím. Takže máme muže a muže, jedny dřevěné, druhé železné a pak ještě třeba muže elektrické, nebo stavebnické. Je spousta činností, které muži nevykonávají profesionálně a při tom to umí. Těch je velká škoda, ale život je už takový.

šuplera

Byli jste již někdy v takové dílně? No, ne každému je to umožněno. V obou vám přechází zrak, co že to tam jsou za nástroje a přístroje a aparáty a vůbec všechna možná různá hejblátka. S polovinou z nich bychom si asi nevěděli rady. Ovšem metr asi umíme požívat všichni. Ovšem umíme použít i pasametr?

Že nevíte vůbec co to je. Klid, já to také ještě před léty netušil. Nyní to již vím a mohu podat čistě amatérské vysvětlení. Je to měřidlo, kde se musí nejprve něco nastavit, nějaká míra, rozměr a pak tím kontrolujeme hotové výrobky.

starodávné měřidlo

Příklad. V dílně se vyrábí písty do bezpečnostního vázání a tyto musí mít kolem obvodu určitý rozměr. Kontrolor nebo pracovník to musí měřit tak zvanou šuplerou, ale rychlejší je to právě zmíněným pasametrem. Není třeba pak měřit každý jednotlivý kus, ale jen projíždět přes nastavený rozměr a jde to jako na drátkách.

Proto nám tento nástroj spadá do tak zvaných porovnávacích měřidel, zvaných též komparační. Když jste se s tím ještě opravdu nesetkali, nic se neděje. Ovšem pokud chcete mít dílnu vybavenou na profesionální úrovni, je pravděpodobné, že se bez tohoto pomocníka neobejdete.

Kočárek a design

Když jsem byla těhotná, tak jsem chtěla už některé pěkné věci pro své dítě. Věřte mi nebo ne, ale moje dítě bylo moje vymodlené. A můj přítel byl opravdu v sedmém nebi, když jsem mu po dvou a půl letech oznámila, že už jsem konečně těhotná. Můj přítel úplně radosti brečel a nemohl tomu vůbec uvěřit. Uvěřil tomu, když jsem mu ukázala těhotenský průkaz a potom taky fotografii, kde bylo opravdu malinkaté miminko ve tvaru fazole. Ihned jsme s přítelem začali nakupovat různé oblečení a taky hračky, a to včetně kočárku. Chtěli jsme s přítelem opravdu nějaký kvalitní a designový kočárek, takže jsme na internetu hledali opravdu dlouho dokud nenajdeme nějaký kvalitní kočárek, který nám padne do oka.

Pohodlí je na prvním místě.

A na webové stránce zelenazirafa.cz jsme našli opravdu kvalitní a krásné dětské kočárky, a to od značky Kuner Rotax. A kočárky značky Kunert jsou velice kvalitní a vyrábí kvalitní dětské kočárky už od roku 2002. A jsou opravdu udělané do posledního detailu. A taky je to rodinná tradice, která opravdu dbá o vzhled a design kočárku. A ne jenom o tohle.

Kočárek Kunert je designový.

Díky tomuto jsou Kunert produkty opravdu oblíbené a má je rádo opravdu hodně zákazníků, a to v zemích Evropské unie, ale tak je mimo ni. Tyto kočárky Kunert splní veškeré bezpečnostní normy, které jsou opravdu důležité, aby děti byly v kočárku v pohodlí, a hlavně v bezpečí. Zároveň jsou tyto kočárky Kunert velmi pohodlné a taky si můžete vybrat z mnoha barev. Rodiče, kteří se těší na své děťátko, tak už nic nechtějí vybírat kvalitní dětský kočárek. Já sama jsem si Kuner Rotax opravdu oblíbila a jsem velmi ráda, že takový podobný kočárek si pořídila i moje sestra, když se jí narodil její druhý syn. Kočárky Kuner Rotax jsou opravdu skvělé a mají pevnou konstrukci. A jaké typy kočárků se líbí vám? Nebo je vám to jedno? Někomu záleží taky na ceně.

Skoncujte s pitím kávy – jednoduše a s minimálními abstinenčními příznaky

Vyměňte kofein za adaptogeny

Kofein = adrenalin. Tato jednoduchá rovnice naprosto dokonale funguje u každého, kdo si dopřeje černý nebo zelený čaj, kávu, kofolu a další tzv. kolové nápoje. Že se na kofeinu vypěstuje závislost, a tělo si pak žádá vyšší dávky, je známo již mnoho let. Kofein je droga, i když samozřejmě slabší, než heroin, ale je to droga a to nelze popřít. Konzumenti těchto nápojů se velmi snadno stávají drogově závislými, a pokud bychom je nazvali „feťáky“, je to silný výraz, ale zamyslete se nad tím, zda na něm není něco pravdivého.

pražená káva

Adrenalin je stresový hormon a konzumací kofeinu paradoxně podléháme chronickému stresu. Přitom stres je příčinou tolika zdravotních problémů, že bychom jimi popsali několik stránek. Naším životním cílem by tedy nemělo být stres navyšovat, ale naopak se jej zbavovat, jenže jak to udělat, když jsme přepracovaní, unavení, a ta káva nás „nakopne“, že alespoň můžeme fungovat?

kořen Ženšenu

Káva nás sice nakopne, ale pak se dostaví útlum, a tak pořád dokola, dokud řádně nevyčerpáme nadledvinky, a neprojeví se to vážnými zdravotními obtížemi. Existuje však snadné řešení, i když o něm mnoho lidí nemusí vědět – adaptogenní rostliny. Třeba taková červená maca Erectmax.cz neboli Maca peruánská. Patří do stejné kategorie bylinek, jako Ženšen nebo Rozchodnice růžová, Kotvičník zemní či indická Ashwagandha. Tyto rostliny nejen, že snižují hladinu kortizolu a adrenalinu v krvi, ale ještě nám dodávají energii, udržují hormonální rovnováhu a mimo jiné podporují tvorbu testosteronu u mužů, což je skvělá zpráva pro každého, kdo miluje sex a rozkoš s ním spojenou.

Skoncujte jednoduše se závislostí na kofeinu a s problémy s erekcí a nedostatkem chuti na sex. Vyzkoušejte adaptogenní rostliny v různých podobách, jako je čaj anebo, káva (nikoli z kávovníku, ale z čekanky, obohacená např. Ashwagandhou).

Vestavěné skříně mají smysl v každém interiéru

Mnoho lidí při plánování bydlení zapomíná na to, že existují vestavěné skříně, které mohou ušetřit mnoho místa. Právě nedostatek místa je to, co může být problém. Je mnoho lidí, kteří mají rádi, pokud jsou místnosti dostatečně prostorné. Místnosti mohou na člověka působit prostorně, pokud jsou prázdné. Jakmile ale do nich umístíte nábytek, může se u mnohých lidí projevit pocit stísněnosti. Abyste docílili toho, že se člověk nebude v místnosti cítit špatně, měli byste vsadit na vestavěné skříně sten-skrine. Právě tento typ skříní rozhodně nezabírá tolik prostoru, což jistě oceníte nejen vy, ale i jiní.

ložnice a skříně

Je ale potřeba počítat s tím, že by měl být interiér pro něco takového přizpůsobený. Pokud například stavíte nový dům, bylo by dobré mít něco takového předem ujasněno.

Pokud byste měli problém sehnat takové vestavěné skříně, které by se vám líbily nejen vzhledem, ale i materiálem, pak si můžete něco takového nechat udělat na míru. Jsou společnosti, pro které nebude problém pro vás něco takového na míru zhotovit. Stačí jen říct, co byste si představovali a jaké máte očekávání.

věci na ramínku

Jedna společnost, která se něčím takovým zabývá, vám na svých webových stránkách nabídne nejen informace, ale i fotografie, jak by mohly takové skříně, které by pro vás byly zhotoveny, vypadat. Určitě se nebojte podívat na webovou stránku, kde se můžete dočíst vše potřebné.

Každý, kdo chce opravdu ušetřit prostor, by si měl na něco takového vsadit. Vsaďte si na něco takového i vy, protože věřte, že mít dostatek prostoru v interiéru, je jen dobře. Je spousta lidí, kteří ocení maximum prostoru a minimum věcí v interiéru. Pokud to máte stejně, pak věřte, že vestavěné skříně budou pro vás ideální volba. Nebojte se něčeho takového, protože lepší možnost, jak ušetřit prostor, neexistuje. Každý potřebuje mít ve svém interiéru skříně, aby mohl uskladnit všechny své věci. Pokud vsadíte na vestavěné skříně, sami uvidíte, že jste se opravdu rozhodli správně.

Turistika je nenáročná. Zkuste jí také!

Turistika je de facto nenáročný sport, kterému se může věnovat každý bez rozdílu věku. K jejímu provozování nepotřebujete ani žádné speciální vybavení, vystačíte si s kvalitními trekovými botami a oblečením, které klidně už nějakou sezónu dobře slouží. Chůze patří mezi nejstarší a zároveň nejpřirozenější z pohybu vůbec. Pro naše tělo je tedy pohyb nesmírně důležitý, ovšem téměř každý z nás ho má nedostatek. Poslední roky jsme si zvykli na sedavý způsob života, který našemu tělu příliš neprospívá. Přibývá jedinců s civilizačními chorobami v čele s nadváhou nebo cukrovkou. Pokud tedy hledáte fyzickou aktivitu, kterou byste mohli vyzkoušet, je turistika jasnou volbou.

Lezení po horách

I když se jedná o vcelku nenáročný sport, je dobré dodržovat alespoň některá pravidla, díky kterým si budeme moci dopřát opravdový zážitek z horské túry. Mějte na paměti, že zvláště ve vyšších nadmořských výškách může být počasí občas nevyzpytatelné. Zatímco v nižších oblastech může být příjemně teplo, v horách se může počasí co minutu měnit. Tomu je samozřejmě dobré uzpůsobit i oblečení. Ovšem spíše než po teplém a tlustém oblečení sáhněte po tom lehčím a prodyšnějším, které je možné na sebe lépe vrstvit. Díky vrstvení bude následně mnohem snazší regulovat tělesnou teplotu.

Na vrcholu

Pokud bychom měli zmínit alespoň jeden kus vybavení, do kterého se vám vyplatí investovat, byla by to jistě kvalitní turistická obuv. I když na horských stezkách můžeme najít nadšence obuté v nejrůznější obuvi, té trekové se zkrátka nic nevyrovná. Chodidla díky ní zůstanou v suchu a teple i v sychravém počasí. Mají také silnější vzorek, díky kterému bude snadnější chůze i v jinak náročném terénu. Mnoho lidí, kteří se s oblibou n horské túry vydávají tuto skutečnost podceňují a velmi často volí vycházkovou obuv, která je pro tuto aktivitu krajně nevhodná.