Skoncujte s pitím kávy – jednoduše a s minimálními abstinenčními příznaky

Vyměňte kofein za adaptogeny

Kofein = adrenalin. Tato jednoduchá rovnice naprosto dokonale funguje u každého, kdo si dopřeje černý nebo zelený čaj, kávu, kofolu a další tzv. kolové nápoje. Že se na kofeinu vypěstuje závislost, a tělo si pak žádá vyšší dávky, je známo již mnoho let. Kofein je droga, i když samozřejmě slabší, než heroin, ale je to droga a to nelze popřít. Konzumenti těchto nápojů se velmi snadno stávají drogově závislými, a pokud bychom je nazvali „feťáky“, je to silný výraz, ale zamyslete se nad tím, zda na něm není něco pravdivého.

pražená káva

Adrenalin je stresový hormon a konzumací kofeinu paradoxně podléháme chronickému stresu. Přitom stres je příčinou tolika zdravotních problémů, že bychom jimi popsali několik stránek. Naším životním cílem by tedy nemělo být stres navyšovat, ale naopak se jej zbavovat, jenže jak to udělat, když jsme přepracovaní, unavení, a ta káva nás „nakopne“, že alespoň můžeme fungovat?

kořen Ženšenu

Káva nás sice nakopne, ale pak se dostaví útlum, a tak pořád dokola, dokud řádně nevyčerpáme nadledvinky, a neprojeví se to vážnými zdravotními obtížemi. Existuje však snadné řešení, i když o něm mnoho lidí nemusí vědět – adaptogenní rostliny. Třeba taková červená maca Erectmax.cz neboli Maca peruánská. Patří do stejné kategorie bylinek, jako Ženšen nebo Rozchodnice růžová, Kotvičník zemní či indická Ashwagandha. Tyto rostliny nejen, že snižují hladinu kortizolu a adrenalinu v krvi, ale ještě nám dodávají energii, udržují hormonální rovnováhu a mimo jiné podporují tvorbu testosteronu u mužů, což je skvělá zpráva pro každého, kdo miluje sex a rozkoš s ním spojenou.

Skoncujte jednoduše se závislostí na kofeinu a s problémy s erekcí a nedostatkem chuti na sex. Vyzkoušejte adaptogenní rostliny v různých podobách, jako je čaj anebo, káva (nikoli z kávovníku, ale z čekanky, obohacená např. Ashwagandhou).