Ovoce a zeleninu ve zpracovaném stavu přepravíte na trh v IBC kontejnerech


Pěstování zeleniny může být zdánlivě snadnou obživou, stačí jen zasadit semínka do záhonu, zalévat a nechat na něj dopadat sluneční paprsky. Takto to ale nefunguje, protože kromě zálivky je nutné dbát o správné vyhnojení půdy, o vhodnou teplotu a vlhkost, někdy je zapotřebí využít skleník a umělé osvětlení, je nutné sledovat napadení škůdci atd. Namáhavá je pak i samotná sklizeň, skladování a transport plodů na trh.

rozkrojená rajčata

Podcenit nesmíte žádný krok a tím spíše samotný závěr, kdy máte za sebou již dlouhé hodiny namáhavé práce, a neopatrností či nedbalostí byste o úrodu přišli. Toto si uvědomují i mnozí výrobci přepravních boxů na ovoce a zeleninu a také na jejich polotovary či produkty v tekutém stavu. Jako příklad bychom mohli uvést tuny rajčat, které sklidíte z vymezeného prostoru, a musíte je co nejrychleji přepravit k dalšímu zpracování. Zde se výborně uplatní například IBC kontejnery.

rajčata na stopce

IBC kontejnery prodej je položka, nabízená všem pěstitelům, kteří zpracovávají ovoce a zeleninu ve velkém množství a vyhoví tak poptávce po různých džemech, mraženém pyré, koncentrovaných šťávách a džusech atp. Jestliže jde o stovky kilogramů této biomasy, musí se ukládat do zdravotně nezávadných fólií a s nimi do boxů, jejichž nosnost a odolnost zajistí bezproblémový transport i na delší vzdálenost v chladicích či mrazicích boxech.

S tím vším si IBC kontejner poradí, je zhotoven z velmi kompaktního plastu s nosností přibližně pět tun. Kontejnery lze skládat na sebe do několika pater a umístit je na speciální plastové přepravní palety. Tímto způsobem se na trh dopravují i desítky tun potravin, které pak z meziskladů putují dál ke spotřebiteli. A jestliže jsou IBC kontejnery momentálně nevyužitelné, například na zpáteční cestě, lze je složit do menšího tvaru, který nezaujímá v přepravním prostoru tolik místa.