Turistika je nenáročná. Zkuste jí také!

Turistika je de facto nenáročný sport, kterému se může věnovat každý bez rozdílu věku. K jejímu provozování nepotřebujete ani žádné speciální vybavení, vystačíte si s kvalitními trekovými botami a oblečením, které klidně už nějakou sezónu dobře slouží. Chůze patří mezi nejstarší a zároveň nejpřirozenější z pohybu vůbec. Pro naše tělo je tedy pohyb nesmírně důležitý, ovšem téměř každý z nás ho má nedostatek. Poslední roky jsme si zvykli na sedavý způsob života, který našemu tělu příliš neprospívá. Přibývá jedinců s civilizačními chorobami v čele s nadváhou nebo cukrovkou. Pokud tedy hledáte fyzickou aktivitu, kterou byste mohli vyzkoušet, je turistika jasnou volbou.

Lezení po horách

I když se jedná o vcelku nenáročný sport, je dobré dodržovat alespoň některá pravidla, díky kterým si budeme moci dopřát opravdový zážitek z horské túry. Mějte na paměti, že zvláště ve vyšších nadmořských výškách může být počasí občas nevyzpytatelné. Zatímco v nižších oblastech může být příjemně teplo, v horách se může počasí co minutu měnit. Tomu je samozřejmě dobré uzpůsobit i oblečení. Ovšem spíše než po teplém a tlustém oblečení sáhněte po tom lehčím a prodyšnějším, které je možné na sebe lépe vrstvit. Díky vrstvení bude následně mnohem snazší regulovat tělesnou teplotu.

Na vrcholu

Pokud bychom měli zmínit alespoň jeden kus vybavení, do kterého se vám vyplatí investovat, byla by to jistě kvalitní turistická obuv. I když na horských stezkách můžeme najít nadšence obuté v nejrůznější obuvi, té trekové se zkrátka nic nevyrovná. Chodidla díky ní zůstanou v suchu a teple i v sychravém počasí. Mají také silnější vzorek, díky kterému bude snadnější chůze i v jinak náročném terénu. Mnoho lidí, kteří se s oblibou n horské túry vydávají tuto skutečnost podceňují a velmi často volí vycházkovou obuv, která je pro tuto aktivitu krajně nevhodná.