Sledování polohy chytrého telefonu můžete využít na cestách za rodinou a přáteli

O tom, že chytré telefony dokážou velice přesně lokalizovat svou polohu kdekoliv na planetě Zemi, není nutno dlouze hovořit. Každý majitel telefonu je tudíž snadno dohledatelný, (pokud jej má zrovna u sebe) a my bychom tuto vlastnost mohli využít ve svůj prospěch. Jistě byste dokázali vyjmenovat situace, kdy byste rádi zjistili, kde se právě nachází vaši přátelé. Může se to hodit ve chvíli, kdy máte s někým smluvenou schůzku a nejste si jisti, zda dorazíte včas, někdy může někdo z vaší rodiny bloudit ve městě a stačilo by jej vhodně nasměrovat, podle pohybu zařízení lze zjistit, zda se pohybujete správným směrem na předem určené místo, a zjišťování polohy může být i součástí topografické hry.
zařízení garmin

Program prošel mnoha vylepšeními a dnes je velmi spolehlivý

Program Glympse – Share GPS location je téměř deset let stará záležitost, za tu dobu zaznamenal mnoho vylepšení a jeho největší výhoda spočívá v tom, že stačí jen jediná instalace programu na sledovaném zařízení. Sledující osoba totiž může monitoring pohybu polohy sledovaného telefonu provádět na webovém rozhraní jednorázové stránky, kam získá přístup odeslaným odkazem.
Výhodou je také zaslání odkazu s textovou poznámkou, a jestliže dotyčný v programu zadá i cíl své cesty, na webovém rozhraní se zobrazí odhad doby, za kterou se pohybující osoba (telefon) v cíli objeví. Časový úsek sledování zařízení nastavíte v intervalu od 15 minut až do maximální hodnoty 12 hodin. Sdílení polohy je možné kdykoli přerušit a ukončit.
mapa a lupa

Sledování přes jednorázový webový odkaz

Aplikace efektivně pomáhá např. lidem, kteří cestují napříč republikou autem, a máte o nich přesnou zprávu, kde se aktuálně nachází. Můžete tomu přizpůsobit i svůj soudobý program a přichystat jim například pohoštění nebo jiné překvapení, přesně načasované do doby jejich příjezdu.
mapa pokladů
Odeslání sledovací jednorázové webové stránky je možné mnoha způsoby, buď e-mailem, nebo SMS zprávou, formou sdílení na sociálních sítích, skrze cloudové úložiště, ukládat jej lze i v poznámkovém bloku a několika dalšími způsoby.
Program pracuje také ve zjednodušené verzi Glympse Express, která se pouze liší tím, že monitoruje polohu zařízení bez zadání cíle cesty a výpočtu doby, za jak dlouho se monitorované zařízení v cíli objeví. V této verzi programu jste ovšem omezeni maximální sledovací dobou 4 hodiny. Na webovém rozhraní bude vidět vaše aktuální poloha po tuto dobu a přibližný odhad rychlosti, jakou se objekt pohybuje.

Publikováno v Web