Jste spokojena se svým vzhledem?

Také neustále myslíte na svůj vzhled? Na to, jestli jste dostatečně štíhlá a tím pádem krásná? Zkuste s tím přestat. Na světě jsou totiž také ženy, které právě na své nedostatky poukazují. A mají se za ně rády. Zkuste ve své sebelásce přitvrdit a mějte se ráda!

modelka

Bojíte se sníst větší porci, dát si na chuť moučník, nebo v létě zmrzlinu? Prohlížíte si stehna, paže a bříško, jestli zase o něco nepovyrostli? Přemýšlíte, jak nejlépe zamaskovat problémové partie? Hledáte v šatníku něco, v čem nebudete vypadat tlustě? Hodnotíte nemilosrdně sebe ale i ostatní ženy? Přestaňte s tím! Okamžitě. Nesnášet své tělo je hloupost.

Možná se snažíte alespoň třikrát týdně sportovat a málo jíst. Možná vše děláte ve snaze zhubnout. Nebo si od toho slibujete něco víc? Očekáváte, že budete šťastnější? Krásnější? Přitažlivější? Zkuste přehodit výhybku, a energii, kterou zbytečně plýtváte, věnujte něčemu užitečnějšímu. Přestaňte si odříkávat věci, které máte ráda a buďte veselejší a šťastnější.

dívka na kolejích

Cítit se dobře ve svém těle

Naučte se cítit se dobře ve svém těle, ať už je jakékoliv. Máte na to právo. A nemusíte být zrovna ideálem krásy. Přestaňte být posedlá svým vzhledem, nebuďte na sebe tak přísná a pořád se nepozorujte. Ostatní vás totiž tak kriticky nevidí. Vždyť přeci máte mnoho jiných předností, než je postava modelky.

Ideál ženské krásy

Každým dnem jste zahlcována fotkami zdánlivě dokonalých těl, že proto zapomínáte na to, že skoro žádná žena tak ve skutečnosti nevypadá. Fotky jsou totiž počítačově upravovány. Necháváte se navádět k tomu, abyste svůj vzhled brala tak moc vážně, že kvůli tomu zapomínáte na vlastní vnitřní hodnoty.

Mnoho žen se kvůli kritickému pohledu na sebe samé už ani nechce svléknout před partnerem. Drží nesmyslné diety, které vedou až k depresím.

dívka anděl

Co na to pomáhá?

Srovnejte si vše v hlavě. Sex-appeal není přeci tím nejdůležitějším na světě. Přednost dejte rodině, lásce, dětem a přátelům. Zaměřte se na lásku k sobě samé. Naučte se sama sebe milovat takovou, jaká jste. I se svými nedostatky, protože právě ty z vás dělají jedinečnou bytost.