Nesete vaše těhotenství těžce?

Když se žena nachází ve stavu očekávání, každého napadne jenom myšlenka na to, jak je šťastná a vděčná za tento nesmírný dar, který ji v životě potkal. Ne každá žena však těhotenství plánuje a je v okamžiku, kdy spatří dvě čárky na těhotenským testu nadšená z toho, že se jí život obrátí naruby.

pozitivní těhotenský test

Zklamání a pocit, že život právě skončil

I takové pocity prožívají ženy, které miminko neplánovaly a přišlo příliš brzy na to, aby na něho byly připravené. I když se na takovou změnu v životě připravit nikdy zcela nedá, nová situace dokáže potrápit nejednu ženu, která se s ní neztotožňuje.

Ve většině případů se budoucí maminky cítí zklamané ze sebe samých, díky tomu, že to připustily. Beznaděj, která jich doprovází celým těhotenstvím jich ničí a připadají si, že jejich dosavadní život, kterého si užívaly jim právě končí a už nikdy nebudou mít šanci zažít vše, co si plánovaly a o čem snily.
máma v srdci

Změna sebe samé

Mnoho žen, které jsou v očekávání mají obavy i z toho, že jich dítě změní jako osoby, a to od základů. Je totiž ženské připadat si žádaná, cítit se fyzicky dobře a mít priority, které se zaměřují na to, co svobodné ženy zajímá – móda, krása a ženy, které obdivují tím, jaké jsou.

Z pozice mateřství se vám však všechny hodnoty změní a jediné, co budete pokládat za správné a podstatné, budou potřeby vašeho miminka, díky kterým už nebudete mít tolik času na sebe. Některým ženám to nijak nepřekáží, ale najdou se i takové, které z toho chytá panický strach.

Přerušení těhotenství

Do určité fáze těhotenství, je možné svobodně se rozhodnout, jestli miminko chcete nebo naopak – netoužíte mít. Téma potratu je poněkud kontroverzní a nesetkává se z pozitivními reakcemi společnosti, která na něho hledí nepochopeně. Uvědomte si však, že takové rozhodnutí nelze vrátit zpět a budete s ním žít celý život. Někdy je naopak lepší, postavit se strachu čelem, abyste zjistily, že jste se prakticky o nic neokradly, ale pouze získaly!