Nechte za sebe promluvit svou kreativitu!

Jak nejčastěji trávíte volný čas? S hlavou zaklesnutou v napínavé knížce nebo u displeje mobilního telefonu? S největší pravděpodobností bude právě druhá varianta ta správná. Není se čemu divit, dnes už pro mnohé běžný a opakující se rituál, bez kterého bychom si život snad už ani nedokázali představit. Jenže modré světlo vyzařující z obrazovek má negativní vliv na soustředěnost, kvalitu spánku nebo třeba produktivitu. Naše tělo trpí i v důsledku nedostatečného množství pohybu, pro který je přirozeně uzpůsobeno. Proč tedy trávíme u obrazovek tolik svého drahocenného času, když nám vlastně takto strávený čas nepřináší nic dobrého? Nebylo by přeci jenom na místě zvážit, zda by nešel náš volný čas využít nějak efektivněji?

Omalovánky pro dospělé

Návrat do dětských let
Pro většinu z nás byla jedna z nejoblíbenějších činností kreslení nebo vybarvování. Touto činností jsme se dokázali zabavit na celé hodiny a stačil nám k tomu papír a pár barevných pastelek. Možná je trochu utopie myslet si, že odložíme mobilní telefony a vrátíme se do dob, kdy lidé dávali přednost čtením knih, kreativní činnosti nebo sportovním aktivitám. Za zkoušku to přeci jenom stojí. Omalovánky online nabízí celou řadu zajímavých motivů k vybarvování jak pro malé děti, tak i pro ty odrostlejší. S dětmi se můžete zabavit na celé hodiny a strávit spolu kvalitní čas při zajímavé aktivitě, na které velmi často nezbývá v uspěchaném stereotypu prostor.

Barevné pastelky

Kvalitní počtení
Je až zarážející, jak nás zaujme člověk s knihou v ruce, zatímco nad člověk s telefonem se nepozastavíme. Kniha s pevnou vazbou má však kouzlo, které nám žádná moderní aplikace na telefonu nepřinese. Proč tedy svůj volný čas nestrávit v přítomnosti knižních hrdinů, milenců či dobrodruhů, kteří nás svými příběhy dokáží doslova připoutat do křesla mnohdy i na několik hodin.