Proč by nebankovní hypotéka neměla být naší první volbou

Hypotéky jsou dlouhodobě jedním z nejpoužívanějších způsobů financování bydlení. A vzhledem k prudce rostoucím cenám nemovitostí se jejich důležitost ještě zvyšuje. Především mladí lidé totiž nemají dostatek peněz na to, aby si mohli koupit byť jen malý byt. Je tedy jen pochopitelné, že nabídka hypoték je na našem trhu velmi široká.

Nabízeny jsou jak bankami, tak i nebankovními společnostmi, poskytujícími finanční služby. Ti všichni na nich totiž mohou poměrně snadno vydělat – jako u každé půjčky i zde platí, že poskytovateli nakonec zaplatíte více, než kolik jste dostali.

Samozřejmě je důležité vybrat takovou, která nám bude nejvíce vyhovovat. Proto bychom si vždy měli pečlivě přečíst podmínky, abychom věděli, do čeho jdeme. Jistě, výše úroků je důležitá, avšak rozhodně by neměla být tím nejdůležitějším faktorem. Rozhodně ne v případě, že chceme být nakonec spokojeni.

klíče od nového domu

Na co je potřeba si dát pozor, je nebankovní hypotéka Nebankovní hypotéky úvěry. Pokud o nějakou chceme zažádat, vždy bychom měli nejdříve jít do spolehlivé a prověřené banky. Zde totiž máme jistotu solidního a profesionálního jednání.

Je samozřejmě pravdou, že nebankovní společnosti mají mnohem více možností, neboť nejsou svázány tak přísnými pravidly. Díky tomu mohou nabídnout takové podmínky, jaké banky nemohou. Jsou to například hypotéky bez registru či dokládání příjmu. Tím jsou dostupnější pro mnohem širší škálu klientů.

růst úroků u hypotéky

Avšak je dobré si také uvědomit riziko. Mají totiž také větší volnost v tom, jakým způsobem mohou postihnout neplatiče. Snadno se tak může stát, že skončíte v exekuci, a navíc přijdete i o střechu nad hlavou. A to rozhodně není něco, co by kdokoliv z nás chtěl.

Rozhodně je tedy lepší jít nejprve do banky, i když si můžeme být jisti, že nám hypotéku neschválí. Za vyzkoušení totiž nic nedáme, a výhody jsou zde velké.

Jednou z těch hlavních je i pojištění proti neschopnosti splácet, což je u tak dlouhodobé půjčky, jako je hypotéka, velmi důležité. Koneckonců, nikdo nemůže vědět, co jej zítra potká.