Zdravé mlsání – ořechy.

Víte, že ořechy jsou veskrze zdravé, takže mlsání těchto pochoutek je zdraví prospěšné, na rozdíl od mlsání bonbonů a chipsů? Je to opravdu tak, obsahují vitamíny B a E, minerální látky, draslík, vápník a hlavně hořčík, kvalitní bílkoviny, vlákninu a nenasycené tuky. Mají antioxidační účinky a podporují naši imutinu, napomáhají dobrému trávení, mají blahodárný vliv na naši psychiku, ale také na naše vlasy a pleť. Prostě oříšky jsou zdravé a jejich konzumace je chvályhodná.

ořechy

Můžeme je nejen tedy mlsat v různých úpravách u televize, ale je dobré je použít i do vánočního cukroví, kde budou vlastně jakýmsi zdravým protizávažím na nezdravé tuky a cukry obsažené ve vánočním cukroví, ale přidávat je i do dalších pokrmů. Hodí se do salátů, ale také třeba do rizota nebo si sednou s těstovinami. Ve studené kuchyni se uplatní i ve sladké formě třeba jako doplněk jogurtu. Jsou doporučované ke konzumaci při ketonové dietě a také ve světě fitness. Každý druh ořechu se může pyšnit svými specifickými blahodárnými účinky na naše zdraví. Druhy se od sebe navzájem liší skladbou jednotlivých minerálů, tuků a dalšími vlastnostmi, jedno ale mají společné.

ořechy

Je to pravidlo jejich skladování a konzumace. Důležité je jejich skladování v chladu, temnu a v originálním sáčku, nebo třeba ve šroubovací sklenici pevně uzavřené. Nic také nezkazíme, když je dáme do mrazáku. Je důležité zabránit, aby se k ořechům dostal vzduch, který podporuje jejich žluknutí. Pokud narazíme na ořech černý nebo vyschlý, ten už není ke konzumaci vhodný, také ořechy hořké jsou nepoživatelné. Takže to základní o těchto výtečných skořápkových plodech už víme a můžeme se pustit do jejich konzumace. Je lepší se vyhnout ořechům praženým, které touto úpravou už nejsou mezi nejzdravějšími, také střídat jednotlivé druhy a pochopitelně všeho s mírou, takže ani tady to nebudeme přehánět s množstvím.