Léto a pobyt u vody, co víc jde ruku v ruce?

V letních úmorných vedrech není nic lepšího než ležet v plavkách na lehátku s ledovým míchaným nápojem v ruce a mít na blízku velký bazén, kde byste si mohli co nejrychleji zchladit své rozehřáté tělo. Po dlouhé zimě se letních měsíců lidé nemůžou dočkat. Těší se až opět vytáhnout své lehké letní modely a budou okouzlovat svým vzhledem vhodné protějšky. Chybí jim sluníčko, prodloužená noc, venkovní akce, festivaly i posezení na zahrádce u chlazeného čepovaného piva s přáteli. Léto je symbolem optimismu, lidé jsou veselejší, plní elánu a ze všech stran jde slyšet smích a dobrá nálada.

lidé na pláži

Kam se vydat?

Léto je hlavní sezónou proto vyrazit někam na dovolenou. Mnoho rodin si svou vysněnou dovolenou zařizuje už v zimních měsících, převážně v lednu, kdy jsou ceny zájezdu podstatně levnější než uprostřed sezóny, kdy už je navíc většina hotelů plně obsazena. Vyrazit na dovolenou znamená oprostit se od všech pracovních i rodinných povinnosti a užívat si každičký volný den. Chcete odjet do jiného prostředí, poznávat svět a nechávat se hýčkat. Většina rodin volí dovolenou u moře se službami all inclusive, kde se o vás královsky postarají a vy si tak skvěle odpočinete. Od toho přece dovolena je. Zažíváte jedinečný okamžik, kdy vás pálí písek pod nohama a obklopují vás vlny slaného moře. Tohle doma prostě nemáte.

pláže v Dominikáně

Zdá se vám, že pobyt u moře je příliš drahý a léto u vody se dá přece strávit i jinak? Vydejte se na dovolenou do kempu pod stan nebo se ubytujte v roubených chatkách s výhledem na čistou a lákavou přehradou. Přehrady jsou dnes stejně oblíbené jako letní koupaliště. Svědčí tomu čím dál větší obsazenost.

Nemáte v blízkosti přehradu a dovolená u moře je v nedohledu? Chcete taky nasávat letní paprsky a nepotit se v rozehřátých ulicích? Vyrazte na letní koupaliště, které vám poskytne útočiště v opravdu parných dnech, kdy se teplota může vyšplhat až přes 30 stupňů Celsia. Čistá a průzračná voda je tam tak lákavá, že se nemůžete dočkat, až se do ní ponoříte.