Internetové nebezpečí, lupiči a lapkové

Pokaždé, když nám svitne spojení internetové nebezpečí, vidíme ihned virus, za virem vývojáře, ve vývojáři hackera a aktivistu za Anonymous, spoustu matrixových čísílek, které plynou v prostoru a také vaše peníze v jeho rukách, které si odnáší do banky. Tu mimochodem řídí Soros a illumináti a zednáři, ale tohle je část, kdy už se z vás stává poněkud paranoik.
google na monitoru 
My se dnes zaměříme na to, jak tedy na internetu postupovat nebo spíše, jak se uklidnit, když se něco náhodou stane.
 

1)Aktualizovaný software

Předně svůj počítač nebo zařízení ochráníte především pravidelnou aktualizací a updatem všech jeho komponentů, neboť každý nový patch v sobě zahrnuje mnohé úpravy, vylepšení a nástavbu, která také prošla nějakým vývojem a je speciálně mnohdy udělána tak, aby účinně vzdorovala aktuálním otázkám ohrožení osobní bezpečnosti na internetu. Zde je problém zejména tehdy, pokud máte tzv. pirátský software, jako pirátskou verzi windows atd., takové počítače jsou opravdu mnohem náchylnější na viry, malware apod., které můžete na internetu potkat.
šedý notebook 

2)Nikde nic nezadávat

O tomto již bylo napsáno spousta článků, většinou se jedná o případy, kdy vás stránka či pop-up window žádá, abyste zadali své osobní údaje a hesla – většinou pod pohrůžkou nějakého okradení nebo trestního stíhání. Takové zprávy ve vás mají vyvolat strach a zamezit jakémukoliv rozumnému uvažování, například proč by policie ČR hlídala erotické stránky s dospělými lidmi a dávala sankce těm, kteří kliknou na video s dospělými lidmi na scéně. Většinou jsou to pokusy rádoby podvodníků vylákat z vystrašených dětí, které se na pornostránky dívají, nebo z důvěřivých dospělých peníze.
čtení z laptopu 

3)Tajné údaje, hesla

Samozřejmě, pokud vám přijde email, kde vás někdo žádá o přístupové údaje – hloupost, je to nějaký vychytralec, který jenom rozesílá spam a čeká, kdo se chytne. Tvrdí to na všech stránkách, při každém přihlášení, při každé registraci a lidé stále naletí na starý trik – jsem admin a chci tvoje údaje. Nikdo od vás nemá žádné právo osobní údaje požadovat, proto si pro jistotu po kliknutí na takové odkazy projeďte počítač antivirem a jděte klidně spát.

Publikováno v Web