S dětmi na lyže

České ski areály nabízí velké možnosti, jak zabavit menší či malé děti na sněhu. Nabízí samozřejmě i mnoho aktivit pro větší lyžaře. Víte ale vůbec, kdy se s dětmi vydat poprvé na lyže aniž by to neohrozilo jeho tělesný vývoj?
kluk ve sněhu

KDY JE TEN SPRÁVNÝ ČAS
·         Na lyžeby se dítě mohlo postavit již dříve, ale sjíždět svahy až okolo 3 až 4 let i později. Menší děti totiž není dostatečné vyvinuté a nechápe, co se po něm chce.
·         Na běžkyby si mělo počkat ještě déle. Do věku 5 až 6 let. Až nyní mají dostatečnou rovnováhu, koordinaci pohybu a sílu v rukou pro odpichování hůlkami.
·         Lyže jsou vzhledem k volným nohám pro menší děti vhodnější, u malých dětí začněte proto s výukou na snowboardu až po 7. roce. Díky připnutým nohám hrozí ošklivé pády. Snowboard se navíc sám nevypne jako lyže.
·         Pokud chcete spojit zimní sporty i s bruslením, pak počkejte do 4. Roku. Tehdy se dostatečně vyvine kotník.
lyžařský vlek
LYŽAŘSKÁ ŠKOLA DÍTĚ NAUČÍ
Nebojte se svěřitvaši ratolest do rukou mladých instruktorů. Ale pro klid v duši si můžete nechat ukázat jejich osvědčení o způsobilosti k výuce. Stačí hodina denně s učitelem a za pár dnů dítě jezdí. Instruktoři znají metodické postupy i techniku.
Dítě většinou přijímá pokyny lépe než od rodiče. Navíc se s instruktorem nevzteká a nevymýšlí si. S rodiči si děti často kladou podmínky a odměny. Nepřežeňte první dny na sněhu. Zpočátku se vyhněte vlekům.
Dokud nezvládnou lyžařské dovednosti, do kopce choďte jen pěšky či použijte posuvných pásů a míst určených k výuce.
KAM SEVYDAT NA LYŽE?
Mezi vyhledávané  skiparky, které nabízí pro děti něco extra, patří:
·         Skiareál Kašperky v Kašperských Horách: lyžaři mohou projíždět na lyžích slalomové dráhy s podjezdy, tunely a pohádkovými postavičkami či zvířaty.
·         Monínecležící pár desítek kilometrů za Prahou se pyšní sjezdovkami pro děti, adrenalinovým snowtubingem, neboli jízdě na duších i pohyblivým kobercem.
·         V okolí Olomouce, ve skiareálu Hlubočky je krom lyžařského zázemí i vyhřívaná herna pro děti.
·         Na Šumavě v Zadovějsou ideální cenové podmínky pro rodiny s dětmi fíky tzv. Familly passům.
sjezd na talíři
·         Skiareál Lipnoocení děti pro svou sportovní rozmanitost lyží, běžek a bruslí. Bruslit se dá na zamrzlé lipenské přehradě.
·         V Beskydechje mezi rodinami s dětmi oblíbený skiareál Bílá a v Jeseníkách skiareály Karlov pod Pradědem či Kopřivná. Oba parky nabízí špičkové zázemí pro výuku lyžování i zábavu na sněhu.

Letní prázdniny – zvládnuty!

Při pohledu do kalendáře Vám vstávají chlupy na těle a vlasy na hlavě? Je to opět tu, opět řešit 62 dní volna Vašich ratolestí a Vy nemáte tušení, jak na to? Nechcete, aby Vaše děti seděly stále u počítačů či u herních konzolí? Situace je o to horší, když chybí přítomnost laskavé babičky, či dědy – rybáře, kutila. Zkuste tyto možnosti!

holčička
 
1.      Pár týdnů vyřeší přítomnost příměstských táborů. Dítě bude, v době Vaší pracovní povinnosti, pod dohledem zkušených vedoucích a určitě se naučí nějakou dovednost, kterou Vy s ním nemáte čas dělat. A čekají tam na ně určitě i nová kamarádství.

2.      Navštěvuje Vaše ratolest přes školní rok nějaký sportovní oddíl? Určitě trenér chystá pro tyto dětičky alespoň několikadenní soustředění.

3.      Máte v blízkosti knihovnu? Dětská oddělení disponují ve svých  prostorách hernami, čtecími koutky, i herními konzolemi, a tak je poskytnut na pár hodin dozor.

4.      Máte doma staršího potomka, schopného se již sám o sebe postarat? Určitě v něm vytvoříte smysl pro zodpovědnost, při nutnosti hlídání jeho mladšího sourozence. Volný čas si spolu užijí, nebudou pod stálým komandováním dospělých. Takže věta: „Bordel v bytě, šťastné dítě“, bude určitě na místě.

5.      Máte v sousedství paní, která byla předčasně propuštěna ze zaměstnání, je duchem stále mladá a navíc ráda vaří a peče a nemá ještě svá vnoučata, pak určitě máte vyhráno! Bude ráda za malý přivýdělek za hlídání a Váš potomek pozná, jak to také chodí v jiné domácnosti.

děti

6.      Když už přijdete z práce, jste unaveni, ale je krásně – vezměte ratolesti k vodě. Vy si zrelaxujete a ony budou vydováděné. Ideální jsou plovárny, kde jsou plavčíci – ubývá Vám starost o bezpečnost Vašich miláčků.
Říkáte si, že ani jedno není ve Vašem případě možné? Vaše dítko vůbec nechce být bez Vás v cizím prostředí? Pak už jen musíte v červnu ukončit své zaměstnání a od září hledat nové.

Odnaučte své děti tyto zlozvyky před nástupem do školky

Jsou samozřejmě věci, které se dítě naučí až ve školce. Jsou některé situace, které by dítě ale mělo znát už ve věku nějakých tří let, tedy v době, kdy chce nastoupit mateřskou školku. Ne všechny situace jsou zřejmé, a ne všechny se vám u vašeho dítě podaří vymýtit úplně.
pastelky a omalovánky
–          I rodiče mají zlozvyky
Některé zlozvyky se podaří potlačit, takže je dítě dělá, aniž by bylo viděno. To je potom znamení nedůslednosti ve výchově. Ovšem pokud vaše dítě vychováváte příliš přísně, je pravděpodobné, že je to formou vzdoru vašeho syna nebo dcerky.

–          Mnohé zlozvyky přetrvávají
Je pravda, že základy zlozvyků si dítě do dospělého života donáší právě z dětství a z toho, že rodiče nedůsledně postupovali při odnaučování některých zlozvyků,případně nechali dítě nějaký zlozvyk dělat příliš dlouho.

Jaké zlozvyky mají děti nejraději a proč je nutné je to odnaučit? Za jakým účelem některé zlozvyky děti dělají? Přečtěte si následující seznam.

1.       Děti si velice často cucají palec. Proto byste je to měli naučit co nejdříve, ničí jim to totiž zoubky a samozřejmě je to velice nehygienické a také si na prstech může vytvořit puchýře a odřeniny od zubů.
holčičky na prolejzačce
2.       Tahat někoho za vlasy se zkrátka nesmí. Vy mu to možná tolerujete, ale nemůže se k dětem nebo k paní vychovatelce chovat stejně.

3.       Některé děti, pokud nedostanou to, co chtějí, si vynucují pozornost nebo nějakou věc tím, že zadržují dech. Je to zvláštní taktika, která nemá žádný účinek, protože dítě se nadechne dříve, než by se mu mohlo něco stát. ovšem do budoucna si tím může poškodit nervový systém nebo krevní tlak, takže může trpět migrénami v pozdějším věku, případně krvácením z nosu. Ideálně na takové vydírání nereagujte. Když dítě pochopí, že touto taktikou nic nezíská, přestane ji praktikovat.
holčička se slamákem
4.       Většina dětí se dloube v nose. To je věc, kterou co nejrychleji odnaučte, jelikož je to opět vysoce nehygienické a navíc neestetické.

Odměna a zábava pro žáky

I k výuce různé školní výlety bezesporu patří. Otázkou ovšem zůstává, kam se se žáky vydat, aby taková akce opravdu stála za to a všechny zúčastněné bavila? Objednejte si některou z nabízených akcí u nás a věřte, že úspěch máte zaručen. Žáci se podívají do zajímavých míst a prostor, zapojí se do různých zábavných i vzdělávacíchaktivit, takže si z takovéhoto výletu i něco odnesou. Naše akce jsou vhodné jak pro žáky prvního, tak i druhého stupně. Nabízíme akce, které nadchnou jak žáky, tak i učitele. Čekají na vás různé akce a aktivity, zábavně-výukové programy, ale i spousta zábavy a her. Pro učitele také odpadají činnosti v podobě různých zařizování a hektických přesunů z místa na místo, protože veškeré programy a aktivity se konají v jednom bodě, bez nutnosti zdržujících a často hektických přesunů.

děti

Nabízíme jednodenní i dvoudenní výlety. Při dvoudenních výletech je zajištěno stravování v podobě snídaně, oběda nebo obědového balíčku a večeře.

Jaké jsou možnosti aktivit a akcí

– jízda na čtyřkolkách
– lezení na horolezecké stěně
– střelba z luku
– návštěva hradu
– návštěva zoo
– prohlídka aquárií a terárií

Odměňte a potěšte žáky některým z našich zábavně-vzdělávacích programů a vezměte je na některý z nabízených jednodenních nebo dvoudenních výletů. Čekají vás hodiny plné zábavy, hraní, poznání a vzdělání zábavnou formou, nová místa, a především nevšední zážitky, na které se nezapomíná. Děti budou rádi plnit stanovené úkoly a zábavnou formou poznají nové druhy zvířat, nahlédnou pod pokličku pekařských dovedností, vydají se na putování do pravěku, kde na ně budou čekat různé hry a úkoly. Nudit se zkrátka nebudou.

zoo

Vyberte si z široké nabídky našich programů a zarezervujte si některý z nabízených termínů. Nevšední a pestré zážitky na sebe nenechají dlouho čekat.