Letní prázdniny – zvládnuty!

Při pohledu do kalendáře Vám vstávají chlupy na těle a vlasy na hlavě? Je to opět tu, opět řešit 62 dní volna Vašich ratolestí a Vy nemáte tušení, jak na to? Nechcete, aby Vaše děti seděly stále u počítačů či u herních konzolí? Situace je o to horší, když chybí přítomnost laskavé babičky, či dědy – rybáře, kutila. Zkuste tyto možnosti!

holčička
 
1.      Pár týdnů vyřeší přítomnost příměstských táborů. Dítě bude, v době Vaší pracovní povinnosti, pod dohledem zkušených vedoucích a určitě se naučí nějakou dovednost, kterou Vy s ním nemáte čas dělat. A čekají tam na ně určitě i nová kamarádství.

2.      Navštěvuje Vaše ratolest přes školní rok nějaký sportovní oddíl? Určitě trenér chystá pro tyto dětičky alespoň několikadenní soustředění.

3.      Máte v blízkosti knihovnu? Dětská oddělení disponují ve svých  prostorách hernami, čtecími koutky, i herními konzolemi, a tak je poskytnut na pár hodin dozor.

4.      Máte doma staršího potomka, schopného se již sám o sebe postarat? Určitě v něm vytvoříte smysl pro zodpovědnost, při nutnosti hlídání jeho mladšího sourozence. Volný čas si spolu užijí, nebudou pod stálým komandováním dospělých. Takže věta: „Bordel v bytě, šťastné dítě“, bude určitě na místě.

5.      Máte v sousedství paní, která byla předčasně propuštěna ze zaměstnání, je duchem stále mladá a navíc ráda vaří a peče a nemá ještě svá vnoučata, pak určitě máte vyhráno! Bude ráda za malý přivýdělek za hlídání a Váš potomek pozná, jak to také chodí v jiné domácnosti.

děti

6.      Když už přijdete z práce, jste unaveni, ale je krásně – vezměte ratolesti k vodě. Vy si zrelaxujete a ony budou vydováděné. Ideální jsou plovárny, kde jsou plavčíci – ubývá Vám starost o bezpečnost Vašich miláčků.
Říkáte si, že ani jedno není ve Vašem případě možné? Vaše dítko vůbec nechce být bez Vás v cizím prostředí? Pak už jen musíte v červnu ukončit své zaměstnání a od září hledat nové.