Odnaučte své děti tyto zlozvyky před nástupem do školky

Jsou samozřejmě věci, které se dítě naučí až ve školce. Jsou některé situace, které by dítě ale mělo znát už ve věku nějakých tří let, tedy v době, kdy chce nastoupit mateřskou školku. Ne všechny situace jsou zřejmé, a ne všechny se vám u vašeho dítě podaří vymýtit úplně.
pastelky a omalovánky
–          I rodiče mají zlozvyky
Některé zlozvyky se podaří potlačit, takže je dítě dělá, aniž by bylo viděno. To je potom znamení nedůslednosti ve výchově. Ovšem pokud vaše dítě vychováváte příliš přísně, je pravděpodobné, že je to formou vzdoru vašeho syna nebo dcerky.

–          Mnohé zlozvyky přetrvávají
Je pravda, že základy zlozvyků si dítě do dospělého života donáší právě z dětství a z toho, že rodiče nedůsledně postupovali při odnaučování některých zlozvyků,případně nechali dítě nějaký zlozvyk dělat příliš dlouho.

Jaké zlozvyky mají děti nejraději a proč je nutné je to odnaučit? Za jakým účelem některé zlozvyky děti dělají? Přečtěte si následující seznam.

1.       Děti si velice často cucají palec. Proto byste je to měli naučit co nejdříve, ničí jim to totiž zoubky a samozřejmě je to velice nehygienické a také si na prstech může vytvořit puchýře a odřeniny od zubů.
holčičky na prolejzačce
2.       Tahat někoho za vlasy se zkrátka nesmí. Vy mu to možná tolerujete, ale nemůže se k dětem nebo k paní vychovatelce chovat stejně.

3.       Některé děti, pokud nedostanou to, co chtějí, si vynucují pozornost nebo nějakou věc tím, že zadržují dech. Je to zvláštní taktika, která nemá žádný účinek, protože dítě se nadechne dříve, než by se mu mohlo něco stát. ovšem do budoucna si tím může poškodit nervový systém nebo krevní tlak, takže může trpět migrénami v pozdějším věku, případně krvácením z nosu. Ideálně na takové vydírání nereagujte. Když dítě pochopí, že touto taktikou nic nezíská, přestane ji praktikovat.
holčička se slamákem
4.       Většina dětí se dloube v nose. To je věc, kterou co nejrychleji odnaučte, jelikož je to opět vysoce nehygienické a navíc neestetické.