Zlatokopové

Klasického zlatokopa – muže, známe z románů. Je to ostřílený muž, který hledá a těží zlato, aby se stal velkým boháčem. V našem životě novodobých zlatokopů jsou to spíše ženy – zlatokopky, které svádí muže za účelem získání peněz. Princip je tedy stále stejný: najít bohatého muže nebo ženu pro milostný vztah, uzavřít s ním nebo s ní výhodný sňatek a rázem se stát člověkem s kapsami plnými zlata.
myšlenky na peníze.png 
KOUZLO PENĚZ
Peníze mají neuvěřitelnou sílu pro každého, ve vztazích muže a ženy navíc přímo kouzelnou moc. Už v dětství poslouchají děvčátka pohádky, ve kterých šanci u spanilé princezny mají pouze bohatí nápadníci. Jejich matky nenápadně pokračují v jejich uskutečňování tím, že vedou svoje krásné dcery k tomu, aby nebyly hloupé a daly přednost bohatému ženichovi. Často je jim dáván příklad z vlastní rodiny: jen se podívej, jak jsem dopadla já, když jsem se vdávala z pouhé lásky, zato teď musím obracet každou korunu.
prasátka na penězích.jpg

Kdo by nepřál svému dítěti snadný a bezstarostný život, zvlášť když sám poznal, co to je být chudý. Všichni přece chceme, aby se naši potomci měli lépe než my. A tak jakmile má potenciální zájemce hodně peněz, přivřít oči před jeho některými negativními vlastnostmi patří k samozřejmosti. Nejdůležitější je zajistit mladé ženě materiální zázemí.
muž s lopatou.jpg 
JE LÁSKA K PENĚZŮM SILNĚJŠÍ?
Je velmi těžké poznat zlatokopy. A tak bohatí lidé to nemají vůbec lehké. Stejně jako si krásná žena klade otázku, zda je zájem o ní skutečný, tak si ani boháč nemůže být stoprocentně jistý, jestli je vztah s partnerem z jeho strany založen na opravdové lásce. Láska k penězům může být tak silná, že se dokonce mnoho lidí nebojí od začátku po pravdě svoji touhu po finančním zabezpečení svému partnerovi přiznat. Může tak vzniknout pro obě strany výhodný obchod s jasnými pravidly: na jedné straně zlatokopové a na straně druhé jistota vztahu (dokud ty peníze budou).