3D tisk na zakázku pro každého

Každá jsme si už někdy nechali něco vytisknout. Ať už do školy, do práce a nebo pro jinou vlastní potřebu. Ale víte o co se jedná při 3D tisku? Tiskařské služby patří mezi standardy o kterých nějak moc nepřemýšlíme. S tiskem se v běžném denním životě setkáváme skoro denně. Ať už v práci, na poště nebo třeba ve škole. I úřady po nás někdy chtějí něco vytisknout nebo nám samy tisknou dokumenty.. Pokud doma nevlastníme svou tiskárnu, tak existuje spousta firem, které se zabývají tiskařskými službami a vytisknou nám dokumenty, fotky, kalendáře a mnoho dalšího. Služby tiskáren jsou opravdu velmi rozsáhlé a dokážou vám například fotku domácího mazlíčka nebo našich dětí vytisknout i třeba na tričko nebo nákupní tašku. Na trhu existuje také služba 3D tisku. Možná jste o ní slyšeli a pokud ne tak si ji níže trochu popíšeme.

3D tiskárna

Služba 3D tisku na zakázku není problém

3D tisky už nejsou tabu a stále více se prosazují na výsluní. Už podle názvu si dokáže představit, že se jedná o trojrozměrný produkt. Tedy u 3D tisku se nám na tiskárně netisknou fotky, ale produkty. Tedy materiál je na 3D tiskárně vrstven do požadovaného tvaru. Oproti třeba CNC strojů, které při své funkci zase materiál odebírají a tak vzniká cílený produkt. K tomu, aby se mohl na 3D tiskárně vytisknout produkt je potřeba mít model v digitální podobě. Existuje na to mnoho programů, kde si daný výrobek namodelujete. Pokud se budeme tedy bavit o 3D tisku na zakázku cena se většinou počítá podle doby tisku, ale může tuto cenu také ovlivnit velikost daného produktu.

3D tiskárna

Na internetu je možné si zažádat o cenovou nabídku po předběžném předložení požadovaného cílového produktu. Díky tomu, že tato technika už nějakou dobu funguje je možné na internetu najít i už hotové modely výrobků. A pokud se trefí do toho Vašeho můžete ušetřit i pár hodin času při modelování. Pokud se toho ovšem nebojí, můžete si 3D tiskárnu pořídit i domů a třeba si vytisknout nějaké součástky, pomůcky nebo cokoliv Vás napadne. U nákupu 3D tiskáren, ale počítejte s větší nákupní cenou. Může se pohybovat od několika desítek tisíc až třeba po větší stovky tisíc.