Solární plachty na bazén nejen pro ohřev vody

Neznám mnoho lidí, kteří by nebyli milovníky bazénu a koupání. Čím dál více lidí má na svých zahradách bazény v nejrůznějších podobách. Někdo má na zahradě nafukovací bazén, někdo zase velký zapuštěný bazén. Abychom si mohli užívat letní radovánky v krásné, čisté a teplé vodě, je velmi důležité se o náš bazén starat. Pravidelné čištění bazénu a pravidelný servis je už naprostou samozřejmost. Stejně tak je ale vhodné, používat kvalitní bazénovou chemii, která udržuje naši vodu křišťálově čistou. Naštěstí je v dnešní době na trhu obrovská škála kvalitní bazénové chemie. Pořád je tady jedna věc, která nám může naše letní radovánky trochu zkazit, a to je studená voda. Pokud nejste zrovna otužilec, po ránu vám může být koupání díky teplotě vody trošku nepříjemné.

Dno bazénu

A proto je velmi vhodná a důležitá solární plachta na bazén. Jak sám název napovídá, tato plachta má především za účel lehce ohřívat vodu díky slunečnímu záření. Samozřejmě ale také pomáhá před únikem tepla již ohřáté vody. To ale nejsou jediné výhody solárních plachet na bazény. Skvěle také chrání bazén před nejrůznějšími nečistotami ze stromů a keřů, jako je například listí nebo květy. Výborně chrání také před napadaným hmyzem. Díky tomu si ušetříte poměrně dost času s čištěním bazénu před koupáním.

bazén

Naše společnost Chlorito vám nabízí opravdu velké množství nejrůznějších solárních plachet všech barev, tvarů a velikostí. Mezi nejoblíbenější tvary patří samozřejmě kruh, ovál, případně obdélník nebo čtverec. Nabízíme našim zákazníkům ale také možnost výroby na přání, a to především v případě, kdy mají atypické rozměry svých bazénu. Samozřejmostí jsou nejrůznější velikosti. Zajisté tak najdete pro svůj bazén tu nejvhodnější velikost. Nejčastěji kupované jsou solární plachty v černé, případně v modré barvě, ale v posledních letech se dostávají čím dál více do obliby také průhledné solární plachty.

Podívejte se na naši nabídku a zajisté vyberete tu nejlepší plachtu pro vás bazén.