Je potřeba si vzít půjčku?

Bylo by naivní pokládat si otázku, k čemu jsou nám lidem vlastně peníze. To je přece otázka, kterou by jenom někdo naprosto odtržený od reality nedokázal zodpovědět. Peníze přece potřebujeme k tomu, abychom je měnili s ostatními lidmi za své či jejich zboží nebo služby. Penězi si necháváme platit za to, co jsme udělali pro ty ostatní, a pak takové peníze zase pouštíme do oběhu, když si za ně pořizujeme to, co je nám potřeba. A takový koloběh peněz už by se dnes sotva podařilo něčím nahradit.

anglická bankovka

A čím se liší život těch, kdo peníze v dostatečném množství mají, od těch, kteří jsou na tom finančně ne zrovna nejlépe? To se nedá nepoznat. Ti, kdo jsou na tom finančně dobře, si pořídí kdykoliv cokoliv, zatímco ti druzí jsou často rádi, když zvládnou aspoň nějaké to skromné přežívání.

A protože i ti, kdo jsou v tísni a žijí v nedostatku, peníze na aspoň to nejnutnější potřebují, není neobvyklé, že si přinejhorším berou i půjčky. Protože i tak se peníze získat dají, byť jenom na určitou dobu, po jejímž uplynutí se musí takový dluh splatit. Ovšem chce-li někdo půjčku dostat, musí nejprve dostatečně zaručit, že ji i vrátí. A to je pro lidi, kteří na tom nejsou ani trochu dobře, docela problém. A když to tito nezvládnou v bankách, mohou to zvládnout třeba někde jinde. Dejme tomu u nebankovní společnosti. Protože tady se získává dejme tomu hypotéka bez doložení příjmu docela jednoduše. Chce to tu jenom mít nemovitost, kterou by se žadatel o půjčku za splácení zaručil, a pak už se získáním takové pomoci není problém.

britské finance

A proto i vám lze právě takovou nebankovní hypotéku doporučit. Můžete ji mít za docela výhodných podmínek, a to aniž byste museli náročně prokazovat své vysoké příjmy, dokonale čisté registry dlužníků a další pozitiva. Tady jen zastavíte nemovitost a je to vyřešené. Což je podle mého názoru přímo ideál.