Výhody solární sprchy ocení každý

Jistě to znáte také – během horkých letních dnů, kdy rtuť teploměru dosahuje nebezpečných výšek, není nic příjemnějšího než chladivé osvěžení. Ne každý si však může dopřát efektivní řešení v podobě bazénu, ať již zabudovaného či nadzemního. Může to být z důvodu nedostatku místa či financí. Přesto existuje účinné řešení, které paradoxně mohou značně ocenit i majitelé zmiňovaných bazénů. Řeč je možná překvapivě o klasické solární sprše. Ta přináší hned několik výhod a řadu způsobů využití.
voda ze sprchy.jpg 


Jednoduchá a účinná konstrukce


 

 Nejprve k samotné konstrukci takovéhoto zařízení. Jedná se vskutku o jednoduchou kovovou konstrukci, ať už závěsného či stabilního typu, která se vyznačuje dostatečnou odolností. O její životnost se tak nemusíte obávat. Samotné tělo sprchy představuje zároveň zásobník, do nějž se dá uložit až několik desítek litrů vody. Slunce se následně postará o zbytek, a vy tak budete mít vždy k dispozici příjemně teplou vodu.

 

Zřejmě ani není třeba zmiňovat ekologičnost celého konceptu. Nezatěžujete-li tedy rádi přírodu, dozajista se vám vyplatí zauvažovat o tomto řešení bezplatného ohřevu vody.
dívky v bazénu.jpg

 
Jak již bylo naznačeno, spektrum využití je skutečně nemalé:

 

1.      Jednak jde o účinnou alternativu letního osvěžení v tom případě, že nemáte k dispozici bazén, případně se vám zrovna v daný den nechce dojíždět na vzdálenější koupaliště. Tuto variantu ocení nejen děti.

2.      Venkovní sprchy lze využít i v případě, že bazén vlastníte. Pak se jedná o účinný způsob, jak zabránit rychlému znečištění vody v důsledku jemné špíny a trávy, která se do vody snadno zanese. Stačí se přitom před každým vstupem do bazénu rychle omýt.

3.      Další možností je řešení rychlého smytí prachu a hlíny po náročné práci na zahradě, stavbě a podobně. Nechcete-li zbytečně špinit koupelnu ve vašem příbytku, není nic jednoduššího než se alespoň z „nejhoršího“ očistit již venku.

 

Venkovní sprchy jsou cenově velmi dostupné a dokáží vám kvalitně posloužit.