Už žádná zpocená záda

Pokud se hovoří o první vrstvě ve spojitosti s takzvaným funkčním oblečením, pak je tím míněno to, které je neblíže tělu. Tato vrstva má za úkol odvádět vlhkost, proto je také často nazývána vrstvou sací.

  • Není to ovšem tak, že by pot pouze nasála a dál by v podstatě zůstal v kontaktu s tělem.
  • Vlhkost směřuje dál, až se ho zbavíme docela.
  • Pokud by zůstal v první vrstvě, pak by studil a oblečení by se stalo nepříjemným.

termoprádlo

Termoprádlo https://www.c-store.cz/TERMOPRADLO-c59_0_1.htm musí vytvořit naprostý tepelný komfort. Proto jsou používanými materiály převážněsyntetická vlákna, která právě pot nevsakují do sebe, ale posílají od těla pryč. To je nejvíce důležité v zimním období, kdy se při sportu zpotíme a pak bychom ve studeném prostředí mohli nebezpečně nastydnout nebo si přivolat některé bolestivé onemocnění svalů či kloubů. Termoprádlo se také vyznačuje tím, že těsně přiléhá na tělo. Právě aby správně plnilo svou funkci, je zapotřebí dokonale přiléhavého střihu. Pokud by na nás „plandalo“, pak by pot zůstával na kůži a studil.

Do posilovny i na hory

Termoprádlo není ale vhodné pouze při sportování ve venkovním prostředí. Je naprosto vhodné i do hal a různých jiných uzavřených sportovišť. Stále více proniká i do posiloven, kde jeho nositelé vítají především pohodlnost a jako bonus i dobrý vzhled. Většinou je totiž toto oblečení navrhováno tak, aby bylo dokonalé i po estetické stránce.

oblečení na cvičení

  • Také proto je rozlišeno i podle věku nositele.
    • Jistě by teenager nechtěl nosit to samé, co jeho dědeček.
    • Naopak to možná platí ještě větší měrou.

Rozděleno je pochopitelně i podle náročnosti, které bude vystaveno. Jiné bude mít člověk, který se rozhodně sjet na lyžích Mount Everest a jiné si na sebe navlékne sportovec, který chodí každé ráno běhat se svou čivavou. Tím je vlastně řečeno, že si vybere opravdu každý.