Neplaťte, když nemusíte!

Automaticky otevíráme peněženku a někdy si ani neuvědomujeme že platíme za něco zbytečně. Přinášíme přehled nejčastějších výdajů, na kterých můžete ušetřit.
hromada centů
1.       Poplatky za bankovní účet – dnes existuje mnoho finančních institucí u kterých nemusíme platit za jejich provoz. Odpadá nám tak placení za vedení účtu, výběry z bankomatu nebo příchozí a odchozí platby.
2.       Knihy – ačkoli je výběr v knihkupectví velmi pestrý neméně tomu tak je v knihovnách. Pokud nejste velký čtenář a knihu si koupíte jednou za rok pak to nemá až takový smysl, ale pokud si několikrát do roka pořídíte novou knihu pak je na místě zvážit registraci do knihovny. Cena registrace se pohybuje kolem 100 Kč, takže se mnohonásobně vyplatí.
3.       Fotky – pokud provozujeme nějaký web tu a tam potřebujeme nějakou fotku. Když umíme s foťákem dobře zacházet je to naše výhra, pokud však focení nepatří mezi naše silné stránky obrátíme se na fotobanku, kde si může za poplatek nějakou fotografii pořídit. Je dobré však vědět že existují i fotobanky nabízející své fotky ke stažení zdarma.
4.        Elektřina – překvapující kolik peněz dokáže uspořit správné používání elektrospotřebičů. Je nehospodárné svítit v místnosti kde nikdo není nebo mít puštěnou televizi, když na ní nikdo nekouká.
5.       Voda-odpouštění vody nebo vyplachování hrníčku i tady se dá ušetřit voda. Když místo odpouštění do kanálu přistavíme třeba hrnec a onu vodu raději využijeme na zalévání kytek ušetříme tím také za rok značnou částku peněz zejména pokud jsou květiny u nás doma hlavní dominantou.
budík a peníze
6.       Mrazák-  když budeme pravidelně odmrazovat a nenecháme v mrazáku nánosy ledu snížíme spotřebu elektrické energie, a i samotnou délku života mrazáku.
 
Někdy to jsou drobnosti ale ve finále nám i ty dokáží za rok uspořit nemalé částky a ušetřené peníze můžeme investovat nebo si udělat radost.