Jednolůžková postel 90×200 nabízí efektivní využití

Klasická postel 90×200 pro jednu osobu neboli jednolůžko je ideální variantou coby první „dospělácká“ postel pro dítě či studenta do pokoje. Taktéž je vhodnou volbou do malého prostoru. Adekvátní volba i do pokoje pro hosty či do domácnosti obývané jednou osobou. Výhodou je, že postel 90×200 nezabere mnoho místa, ale nabízí komfort pro kvalitní spánek. Díky hodnotnému materiálu je zárukou dlouhé životnosti.

dřevěná postel

Kvalita v podobě masivu

Jedná se o nejkvalitnější materiál, který se těší oblibě po mnoho let. Jde tak o sázku na jistotu. Mezi přednosti dřevěných postelí náleží odolnost, vysoká kvalita, dlouhá životnost. Je známo, že dřevo taktéž umocňuje hřejivou a útulnou atmosféru domova. Jaké varianty dřeva jsou dostupné?

Postele vyrobené z masivu dubu, které se vyznačují vysokou odolností, neboť se jedná o tvrdé a těžké dřevo. Prioritou je odolnost proti mechanickému poškození. Náleží mezi nejkvalitnější materiál ohledně masivu. Tomu zároveň odpovídá i vyšší pořizovací cena. Oproti tomu masiv z buku je díky nižší pořizovací ceně více prodávaným a voleným materiálem. Postele vyrobené z buku jsou rovněž velmi pevné a odolné. V tomto případě získáte vyváženého poměru ceny a vysoké kvality výrobku.

Mezi cenově nejdostupnější náleží výrobky z masivu smrku či borovice. Díky nízké ceně jsou tak dostupné takřka pro každého. Vnesou kousek přírody do vašeho domova. Je nutné však počítat s tím, že odolnost vůči mechanickému poškození je o něco nižší, než je tomu u buku či dubu. Avšak tato menší nevýhoda je kompenzována krásnou kresbou a unikátní texturou. Zároveň je nutné vědět, že vlivem UV záření může u smrkové či borovicové postele dojít ke změně barvy, mohou ztmavnout.

kytara u postele

Lůžko s bonusem

Některé varianty jsou i s praktickým úložným prostorem. Jsou tak nejlepším řešením do malého prostoru. Pokud preferujete lehkou a vzdušnou postel, je pak pro vás ideální otevřená postel bez úložného prostoru. Avšak do malého interiéru či pro uložení zejména lůžkovin je adekvátní zvolit postel s úložným prostorem.