Vybíráme styl našeho bydlení

Domov je něco, kde se máme cítit všichni dobře a především bezpečně. Budujeme si zde společné zázemí a také způsob kde co budeme mít, co upřednostňujeme a co je pro nás prakticky to nejlepší. Díky takovému přístupu vzniklo mnoho různých trendů a stylů v bydlení. V dnešní době se spíše upřednostňuje proslulý skandinávský styl, který má řadu výhod a v podstatě lidem asi nejvíce vyhovuje. Je jednoduchý, střízlivý, snadno se udržuje a také při volbě vhodné dekorace působí velmi příjemně. Pravdou je, že ne všichni propadnou takovému interiéru plnému radikálních kontrastů. Spíše převládají totiž černo-bílé kombinace barev. A v podstatě se s ním dá pracovat velmi dobře i v jedné místnosti. Nábytek může být ze dřeva, ale časté budou i laminátové nebo jiné povrchy. Dá se doplnit surovým betonem nebo nerezem.
schodiště nad pohovkou.jpg


Nevíme si rady, jak sladit byt


I to se může stát. Většinu historie člověk očekával od bydlení jednu jedinou věc a to ochranu před zimou a vlhkem. Velké nároky začaly až poměrně nedávno. Bytový design, jak jej známe v dnešním působení, začal na přelomu 19.a20.století. Dá se říci, že v této době na vliv bydlení měli spíše módní návrháři, než architekti. Naštěstí i v tomto nastaly podstatné změny. Svěřit se do rukou odborníka bude nejspíš investicí do bydlení, která nás může překvapit, ale na druhou stranu bude to něco, co nám může změnit pohled nejen na bydlení, ale i na pohodlí.
různá osvětlení.jpg


Různé dekorace


Každý styl, který si zkrátka zvolíme jako za hlavní a je v podstatě jedno jaký to bude, tak by nám měl určit dekorace a doplňky v jeho stylu a povolených barvách. Je pravdou, že když se s tím člověk nikdy nesetkal, tak nemůže v podstatě vědět, kde co má mít své místo a kam by se co nejlépe hodilo. Není od věci si nechat vytvořit například 3D projekt a podle něho postupovat. Mnohdy budeme překvapeni, co všechno se dá vytvořit i v malém prostoru a efektivně uspořádat.