Tíží vás zápis v registru?

To je opravdu nepříjemná věc – když potřebujete půjčku, může to právě na takovém hloupém záznamu ztroskotat. A vy o půjčku jistě nežádáte jen tak pro nic za nic, ale prostě proto, že jsou pro vás tyto peníze opravdu důležité. Proto byste měli vědět, kde máte šanci je získat i v případě, že vás tíží menší, ale třeba i větší zápis.

drobne mince (2)

Když se obrátíte na nebankovní společnost, tak zde vás kvůli zápisu rozhodně neodmítnou!

Můžete zde požádat o hypotéku bez registru, která je v tomto směru velmi tolerantní!

Ovšem kdo by si myslel, že v tomto případě získá peníze jen tak, aniž by se poskytovatel zajímal o to, komu je dává, tak ten by se velice mýlil. I v této finanční instituci si důkladně prověří, komu své prostředky svěří. Přece jen, zájmem věřitele je, aby se mu vynaložené prostředky vrátily zpět i s úroky. A když je zřejmé, že někdo splácet nebude a budou s ním jen problémy, tak o takové potíže nikdo nestojí, neboť je jejich řešení časově i finančně náročné.

A to je ten pravý důvod, proč je za všechny nebankovní hypotéky nutné ručit nemovitostí. Ručení nemovitým majetkem je naprosto nepominutelná podmínka, a když ji nesplníte, můžete na úvěr rovnou zapomenout.

Právě nemovitost je pro vašeho věřitele zárukou, že mu půjčené peníze budete pravidelně splácet – jinak byste o svůj majetek mohli přijít. A taková nemovitost bude mít v každé době solidní hodnotu, proto by věřiteli případné vzniklé škody snadno nahradila.

dollar-1798077_640

Na druhou stranu, není potřeba, abyste dostali z půjčky strach. Když budete pravidelně splácet, tak ani nepoznáte, že svou nemovitostí ručíte – v jejím užívání nebudete nijak omezeni.

Takže jde jen o to, abyste si celou věc na začátku důkladně spočítali. Abyste jasně věděli, kolik si můžete dovolit měsíčně splácet, a jak vysokou půjčku si můžete sjednat. A nezapomeňte do svého výpočtu zahrnout mimo jistinu i úroky!

Pokud jde o úvěr jako takový, jeho výše se bude odvíjet od hodnoty vaší záruky.