Dluhy nad hlavu

To, že jste se zadlužili a vaše dluhy vám přerůstají pomalu, ale jistě nad hlavu ještě neznamená, že nebudete mít ani na rohlík. Ovšem nesmíte sedět doma s rukama v klínu a zoufat nad svou situací. S takovým přístupem byste se svých dluhů nikdy nezbavili, ba naopak, vaše dluhy by mohly vyšplhat do astronomických částek a vy byste mohli taky přijít o to jediné, co vám ještě zbývá, střecha nad hlavou. Nedovolte se připravit o svůj dům nebo byt a jednejte. Začněte tím, že sepíšete veškeré své pohledávky. Jejich konečná výše vás určitě překvapí, ale to není všechno. Musíte si své dluhy začít splácet tak, aby vám zbyly potřebné finanční prostředky alespoň na základní potřeby.

Neutíkejte před nimi

Nasekat spoustu dluhů a pak se začít tvářit jako že se nic neděje nebo naopak, mít pocity plné zoufalství a bědovat nad těžkým životem, je to poslední, co by měl člověk, který je zadlužený dělat. Cítit se zbídačeně můžete, ale musíte rovněž hledat takové východisko, které by vám pomohlo se dostat z vaší prekérní situace. Problémy s financemi můžou potkat každého z nás. Stačí málo a u kohokoli z nás může zaklepat na dveře exekutor. Právě tomu ale musíte předejít. Přijít o dům by bylo to poslední, co by vás ještě mohlo potkat. Proto reagujte na své vlastní problémy, nevyhýbejte se jim, jinak budete utopeni ve svých vlastních dluzích a čeká vás zoufalý konec.

Méně splátek

Napřed jste si vzali hypotéku na dům, pak jste pokračovali půjčkou na vybavení domu a skončili jste s několika typy půjček a vysokými měsíčními splátkami. Vaše bilance rodinného rozpočtu je zoufalá. Pro vás je jedinou šancí konsolidace jednotlivých pohledávek. S tímto řešením se vám splátky sloučí v jednu a váš rodinný rozpočet nebude každý měsíc tak zatěžován vysokými výdaji, které vydáváte na jednotlivé pohledávky.