Když dcera nechce vylétnout z hnízda

Obyčejně se lenost dcery spojuje s celkovou nechutí chodit do školy a věnovat se koníčkům. Mladé dívky bývají unavené ze školy, z první lásky, z prvního zklamání. Štve je, že mají nadváhu a rodičovské kárání je pro ně stejně deprimující.
Za trest mámě proto nepomáhají s domácími pracemi, nenakupují apod. Co kdyby je viděli spolužáci, jak se "táhnou" s rodiči po ulici. Některým dívkám však jistá lenost zůstane, a to tehdy, pokud jim vyhovuje bydlet doma, u rodičů a nechat se živit vlastní matkou nebo otcem. Co tehdy dělat?

spánek v podkroví

Dcera příživnice

Pokud dcera využívá všechny možnosti, jak nemuset chodit do práce a nechat se vyživovat, není to dobré. Jiné je to v případě, když prožívá manželskou krizi a utíká se s dětmi k matce. Rodiče by si měli plnit své rodičovské povinnosti a poskytnout svým dětem zázemí, když je třeba. Některé si na to však zvyknou a začnou toho i zneužívat.

Trochu života do toho umírání

Pokud víte, že je vaše dcera příživnická, nemá o nic zájem a platíte za ni všechny účty, s tím, že vám to jednou vrátí, věřte, že nikdy ty peníze nevidíte. Lenosti se těžko zbavit. Neměla by být nijak tolerována. Pokud má dcera už dost let na to, aby měla práci a našla si své bydlení, nepodporujte ji v její lenosti.
vánoční ponožky

Dítě s matkou

Některé matky si však dělají zle samy. Podporují děti v tom, aby u nich zůstávaly, přestože jsou již dospělé a mohly být samostatné. Nemají jasný postoj v tom, jak je vychovávat k samostatnosti. Děti jsou pak závislé na rodičích, jsou rozmazlené a na základě toho, často i neúspěšné a depresivní.
Mají totiž doma veškerý komfort. Nemusí se snažit, vše jim jde rovnou pod nos. Musíte si s dětmi stanovit nějaké podmínky. Nepodporujte jejich lenost, když mají na něco talent. Můžete se poradit i psychologem, jak s nimi dál.
Jak poznáte, že má dcera sklon k lenosti? Že si odkládá všechno na později. Je často depresivní, vidí vše negativně. Nechce riskovat a pouštět se do nových věcí. Musíte ji podpořit, ale ne v tom, aby takto pokračovala v životě dál.